RX 5700 XT Nitro+ ile mining yapmak

Memory Clock'u 1800, GPU Clock'u 1300 ve voltajı 800 yapın hocam. Daha iyi oluyor. Bir de 65 derece altında çalıştığından emin olmak için fan hızlarını biraz arttırın.
Öncelikle Max frekansı düşür performansını etkilediği yere kadar boşuna elektrik çekiyor.
Sonra Güç limitinde de sıcaklığa bakarak ayarlarını düşür çünkü fazla sıcak kart.
Ben 5700 XT Pulse modeliyle 85W elektrik tüketimi, 55 derece kart sıcaklığı yakaladım fanlar 800 rpm de dönüyor otomatik modda.
Son olarak Mining yaparken Dragon Center'dan işlemciyi silent moda alarak fan sesini azaltabilirsin.
Ayarlayacağım aslında şuan da deneme yapıyorum diyebilirim sonucu tam olarak görmek için buraya da hepsini paylaşacağım.

GPU Frekans: 1300
Voltaj: 801
Fan Hızı: %45 sabit şeklinde diğer değerleri ise aşağıda paylaştım.
Average speed (30s): 51.14 mh/s

guncel.png

mining.png

Bu ayarlarda çökme durumu oluyor mu? Ben Chrome'da gezerken bazen hata alıyorum.
Bellek frekansını da 1800 yapabilirsiniz.

Şuanda her şey stabil yaklaşık 3 saate yakın çalışmakta, geziniyorum chrome üzerinde herhangi bir hata ile karşılaşmadım. VRAM ayarı 1800 de stabil.

2246.png

2247.png

3.png

Dün gece WattMan hatası aldım voltaj ayarını biraz yükseltim, yaklaşık 3 saattir çalışıyor şuanda son ayarlarım ise bu şekilde;

1.png

A22dsız.png

55.png

Düzeltme: dün gece elektrik kesinti olmuş o yüzden hata almışım voltajı tekrardan 800 yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı