RX 5700 XT ile mining yapmak

DeadricSX

Hectopat
Elimde fazladan bir adet RX 5700 XT ekran kartı var. Bunu madencilikte değerlendirmeyi düşünüyorum.
Bana ne önerirsiniz? Hangi havuzu kullanmalıyım? Spesifik bir ayar/düzenleme yapmalı mıyım?
İleride elime bir adet RTX 3060 Ti veya 3070 geçebilir LHR'siz. Bunları tek bir sistemde madencilik için kullanabilir miyim?

(5700XT'yi pasif bir gelir oluşturması için bu şekilde değerlendirmek istiyorum.)

LHR'siz RTX 3060 Ti var mı ki?
Evet. İlk çıkanlar.
Elimde fazladan bir adet RX 5700 XT ekran kartı var. Bunu madencilikte değerlendirmeyi düşünüyorum.
Bana ne önerirsiniz? Hangi havuzu kullanmalıyım? Spesifik bir ayar/düzenleme yapmalı mıyım?
İleride elime bir adet RTX 3060 Ti veya 3070 geçebilir LHR'siz. Bunları tek bir sistemde madencilik için kullanabilir miyim?

(5700XT'yi pasif bir gelir oluşturması için bu şekilde değerlendirmek istiyorum.)
Binance Pool ve Claymore ya da PhoenixMiner kullanabilirsiniz. Birkaç ayar yapmanız gerekiyor kartın daha az ısınması ve güç tüketmesi için. Çok zor değil, birkaç videoyla halledilir. Tüm kartları bir sistemde mining için kullanabilirsiniz.

Evet. İlk çıkanlar.

Binance pool ve claymore ya da PhoenixMiner kullanabilirsiniz. Birkaç ayar yapmanız gerekiyor kartın daha az ısınması ve güç tüketmesi için. Çok zor değil, birkaç videoyla halledilir. Tüm kartları bir sistemde mining için kullanabilirsiniz.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Bir de, bu "kazanç" hesaplayıcılar ne kadar doğru? Tabii ETH fiyatına göre değişiklik gösteriyor farkındayım ama bu gösterilen miktarlar üç aşağı beş yukarı doğrudur diye düşünüyorum.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Bir de, bu "kazanç" hesaplayıcılar ne kadar doğru? Tabii ETH fiyatına göre değişiklik gösteriyor farkındayım ama bu gösterilen miktarlar üç aşağı beş yukarı doğrudur diye düşünüyorum.
Günlük maksimum birkaç lira fark eder. 5700 XT kazım yaptığına değecek kadar kâr getirir.

5700xt mining canavarı bir kart. Elinizde bulunduğu için şanslısınız.

Marka model ne bilmiyorum ama Sapphire ise modlayarak ve oc ile 55-63lere kadar hashrate alabilirsiniz. Tam bir canavar.

Havuz olarak Ethermine ile BinancePool önermekteyim.
Kazanç hesaplayıcılar eğer elektrik değeri gibi tüm bilgileri doğru girdiğiniz takdirde doğru bilgi vermektedir. Yani siz 5700xt seçip geçmemelisiniz çünkü modlu ve oclu versiyon hashratei veriyor.
Siz aldığınız hashrate ve çektiği w manuel olarak yazın ve işlem yapın. %1 komisyon alan Havuzların hepsinde ortalama kazanç doğru çıakcaktır. (binance pool hariç, orası günlük ödeme yaptığından biraz daha düşük kazanç vermekte)

5700XT mining canavarı bir kart. Elinizde bulunduğu için şanslısınız.

Marka model ne bilmiyorum ama Sapphire ise modlayarak ve OC ile 55-63'lere kadar hashrate alabilirsiniz. Tam bir canavar.

Havuz olarak Ethermine ile binancepool önermekteyim.
Kazanç hesaplayıcılar eğer elektrik değeri gibi tüm bilgileri doğru girdiğiniz takdirde doğru bilgi vermektedir. Yani siz 5700XT seçip geçmemelisiniz çünkü modlu ve oclu versiyon hashratei veriyor.
Siz aldığınız hashrate ve çektiği W manuel olarak yazın ve işlem yapın. %1 komisyon alan havuzların hepsinde ortalama kazanç doğru çıakcaktır. (Binance pool hariç, orası günlük ödeme yaptığından biraz daha düşük kazanç vermekte)

Çok teşekkür ederim. Binancepool düşünüyorum kazım için hem günlük hem %0.5 komisyon alıyor. Araştırdığıma göre 7/24 kazım yapılacaksa ödemelerde diğer havuzlardan bir farkı olmuyormuş. Acaba ben mi yanlış anladım? Düşük kazançtan kastınız nedir tam olarak, fark nedir yani?

Çok teşekkür ederim. Binancepool düşünüyorum kazım için hem günlük hem %0.5 komisyon alıyor. Araştırdığıma göre 7/24 kazım yapılacaksa ödemelerde diğer havuzlardan bir farkı olmuyormuş. Acaba ben mi yanlış anladım? Düşük kazançtan kastınız nedir tam olarak, fark nedir yani?
Maalesef 7/24 çalıştırılsa da arada farklar bulunuyor.
Günlük bakımından küçük farklar var ama aylık kazanç dikkate alındığında 100-150tl kadar fark çıkabiliyor. Sırf o yüzden binancepool bırakıp ethermine geçtim.

Eğer acil ödemeniz bulunmuyorsa ethermine kullanmalısınız, günlük alıp harcama yapacaksanız veya al-sat binancepool

Maalesef 7/24 çalıştırılsa da arada farklar bulunuyor.
Günlük bakımından küçük farklar var ama aylık kazanç dikkate alındığında 100-150TL kadar fark çıkabiliyor. Sırf o yüzden binancepool bırakıp Ethermine geçtim.

Eğer acil ödemeniz bulunmuyorsa Ethermine kullanmalısınız, günlük alıp harcama yapacaksanız veya al-sat binancepool.

Çok teşekkür ederim. Ethermine ödeme sistemini anlayamadım pek, bilginiz ve vaktiniz varsa anlatır mısınız? Yeni sistemi kavrayamadım.

Çok teşekkür ederim. Ethermine ödeme sistemini anlayamadım pek, bilginiz ve vaktiniz varsa anlatır mısınız? Yeni sistemi kavrayamadım.
Buradaki mesajımı inceleyebilirsiniz;

Yeni konular

Geri
Yukarı