RX 5700 XT ile mining yapmak

Buradaki mesajımı inceleyebilirsiniz;

Konuda gördüğüm Ethermine vs Binance (1 hafta) denemenizi bekliyorum, ayriyeten cevabınız için teşekkür ederim sağ olun.

Konuda gördüğüm Ethermine vs Binance (1 hafta) denemenizi bekliyorum, ayriyeten cevabınız için teşekkür ederim sağ olun.
Birbirine denk diyebiliriz fakat farklı faktörler var. Ethermineda mesela gwei ücretini siz ödüyorsunuz. Binance havuzunda gwei ücreti yok ve daha az kazanç kazanıyorsunuz fakat artı olarak ödemeler günlük. Al sat yapabilir veya harcamalarınıza destek çıkabilir. Bir eksi olarak da elektrik gitmesi, internet kopması gibi sorunlar yaşanırsa fazla gelir düşebilir çünkü ortalama baz alarak ödeme yapan bir havuz. Gwei ücretini hesaba katarsak bize gelen kazanç birbirinden çok farklı değil gibi duruyor. Yani faktörleriniz havuzu belirleyecek.

4-5 gün Ethermine deneyip ödeme aldım. Tam ödeme aldığım gün elektrikler kesilince Binance geçeyim dedim ve 3 gün Binance kullandım. Binance 7/24 çalışmasına rağmen 0.0017-0.0018 küsurlatlı meblaları bıraktı. Ethermineda ise 0.0020-0.0022 arası alıyorum.

0.0017 şu an ki kur ile 45₺ yapıyor.
0.0020 ise 54.
Farkın bu kadar fazla olmasına takılmayın, Binance gwei ücreti kesmiyor, Ethermine kesiyor. Çok ince hesap yapıp düşük gwei zamanından ödeme alınırsa Ethermine daha önde duruyor.

Ben 3. gün Binance kullanmayı bırakıp Ethermine geçtim. Olur da yine elektrikler giderse veya internet keserse ortalamam düşeceği için haliyle kazançlar da düşecek. Bu riski almak yerine Ethermine geri geçtim.

7/24 çalıştırabileceğinize eminseniz ya da günlük kazanç alayım diye düşünürseniz Binance
İstediğim zaman başlatırım ne kazarsam onu alayım gwei düşükken de ödeme alırım derseniz Ethermine.

Mesela şu an gwei rekor seviyede 127 gwei 7.30 civarı dolar kesiyor. Son karar kişinin kendi kişisel tercihi.

Yeni konular

Geri
Yukarı