RX 5700 XT sıcaklığı macun değiştirilmeden nasıl düşürülür?

Bütçe
1

Efe Karakaya

Hectopat
Yer
Elazığ/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde Tertemiz RX 5700 XT var. Yaklaşık 1 senelik kart. Güvenlik etiketini sökemk istemiyorum şu an da şahsen. Macun değişimi yapmadan ısıyı nasıl dusurebilirim? Undervolt ile duşurenler olmuş sizce en mantıklisi bu mu yoksa bu linkteki üründen birkaç tane almak mı mantıklı? Yorumların hepsi olumlu.

Kasa havalandırmanı güçlendirebilirsin. Odanın ısısını daha düşükte tutabilirsin. Düşük enerji ayarlarında da kullanman biraz ısıyı düşürür. Ama AMD kartlarında UV konusunda bir fikrim yok. Ben ekran kartıma ek hava gelsin diye tam arkada ve ekran kartının altına üfleyecek şekilde fan montelemiştim.

1674552220822.png

Kasa havalandırmanı güçlendirebilirsin. Odanın ısısını daha düşükte tutabilirsin. Düşük enerji ayarlarında da kullanman biraz ısıyı düşürür. Ama AMD kartlarında UV konusunda bir fikrim yok. Ben ekran kartıma ek hava gelsin diye tam arkada ve ekran kartının altına üfleyecek şekilde fan montelemiştim.

Eki Görüntüle 1643137

Benim kasa Sharkoon rev 200 ve 240mm sıvı soğutucu var başka fan yeri yok maalesef.

O zaman kasa önündeki fanları daha güçlüleriyle değiştireceksin. Kasanın kendi fanlarının çok verimli olduğunu sanmıyorum. Daha yüksek RPM ve CFM değeri olan PWM 3'lü fan setleri var. Ön fanlar direkt ekran kartına havayı verdiği için biraz şansın olacaktır ekran kartını soğutmak adına ama çok da kaliteli hava akışı olan bir kasaya benzemiyor. Tam mash değil.

O zaman kasa önündeki fanları daha güçlüleriyle değiştireceksin. Kasanın kendi fanlarının çok verimli olduğunu sanmıyorum. Daha yüksek RPM ve CFM değeri olan PWM 3'lü fan setleri var. Ön fanlar direkt ekran kartına havayı verdiği için biraz şansın olacaktır ekran kartını soğutmak adına ama çok da kaliteli hava akışı olan bir kasaya benzemiyor. Tam mash değil.

Akasa Viper takmayı düşünmüştüm fakat RGB takıntım var biraz 😄.

Yeni konular

Geri
Yukarı