RX 5700 XT sistem toplama

ahmtgny

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim şöyle:
Sapphire RX 5700 XT Nitro+
Ryzen 5 3600
B450 GAMING X Anakart
G.Skill 3200 MHz 8x2 16 GB Ripjaws
240 GB NVMe M.2 SSD 700 GB HDD
650W güç kaynağı
AOC 144 Hz 1 ms 24G2U monitör

Siz değerli Technopat ailesine birkaç merak ettiğim soruyu sormak istiyorum. Ekran kartı henüz kargoda ve yarın elime ulaşacak. Benim merak ettiğim şey bu ekran kartı ile bu sistemin ne kadar güçlü olduğu ve RX 5700 XT modellerinin yeni çıktığı zamanlarda ki yazılımsal problemlerin halen devam edip etmediği? RTX 2070 ile kafa kafaya olduğunu araştırmalarda gördüm doğruluk payı nedir? Arada fiyat olarak uçurum var, o yüzden bunu tercih ettim. Doğru mu yaptım? ASUS ROG STRIX modeli ile aynı fiyatlar olmasına rağmen uzun araştırmalarım sonucunda Sapphire'in bu Nitro+ modelini tercih ettim sizce bu ne kadar doğru oldu? Ve kartın ısınma sorunu var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Sistem için genel bir değerlendirme de alabilirsem çok mutlu olacağım.

1000 tl lik bir sistemdi 1 sene içerisinde kenara para ata ata ilmek ilmek parça parça alarak bu hale getirdim.Son dokunuşum da rx 5700 xt nitro+ oldu.5300 tl ye aldım.3060 Ti 600 tl daha pahallı olduğu için az daha biriktirmeye sabredemedim.Ve terciğimi bu karttan kullandım.
Sistemi toplam kaç liraya topladınız?

10.000 TL ve üzerindeyse 3060 Ti sistem toplanabilirdi.

5700 XT hâlâ sorun çıkartabilen bir kart, ama eskiye göre daha az.
1000 tl lik bir sistemdi 1 sene içerisinde kenara para ata ata ilmek ilmek parça parça alarak bu hale getirdim.Son dokunuşum da rx 5700 xt nitro+ oldu.5300 tl ye aldım.3060 Ti 600 tl daha pahallı olduğu için az daha biriktirmeye sabredemedim.Ve terciğimi bu karttan kullandım.Sorun mesela nasıl bir sorun anlamadıgım için soruyorum ? fps mi düşüyor oyunlar mı kapanıyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı