RX 5700 XT sistem toplama

Bütçe
10k ile en çok 20k arası

DenizYıldız

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, geçen 4090'lı bir konu açmıştım fakat bana bilgisayarı alacak kişi almayacağını söyledi. Ben de kendi imkanlarımca bir bilgisayar toplayacağım. Parçaların alternatiflerini daha iyilerini söyleyebilirsiniz. Belirli bir bütçem yok. Hocam, sık dişini şu parçaları al diyebilirsiniz. İlla bir bütçe istiyorsanız 10-15K arası değişir, 20K en zor. Fakat ben bir an önce almak istiyorum çünkü oynamak istediğim bir Cyberpunk 2077 var. Geçenlerde bir şey gördüm böyle boş konu açıp bilgisayar toplamayan kişilere troll diyordunuz. Ben troll değilim sadece umudu kırılmış bir gencim.
  • Kasa: Önerilere açığım. Cooler Master veya Aerocool olabilir.
  • PSU: Yine Cooler Master tercihimdir.
  • Motherboard: B550 fakat hangi model daha iyi bilmiyorum. F var, E var, M var, K var.
  • CPU: Ryzen 5 5600 veya X.
  • GPU: RX 5700 XT ikinci el alacağım hem ucuz hem de Cyberpunk 2077 4K Ultra nativede 60 FPS veriyordu Ryzen 5 5600X ile.
  • RAM: Önerilere açığım G.Skill veya Corsair olabilir.
  • CPU cooler: Bunda da öneriye açığım fakat sıvı değil kule tipi tercihimdir.
  • SSD: Önerilere açığım Kingston olabilir.
  • HDD: Sanırım WD Blue.
  • Case Cooler: Sanırım öyle efsane bir şey olmasına gerek yok. RGB olmasın takıntım yok. Zaten yıllardır siyah kasa masamın altında duruyor.
Unuttuğum bir şey varsa yazınız.

5700 XT nerede 4K Ultra da 60 FPS veriyor? FSR ile 4K Low da 60 FPS i zar zor geçiyor. Daha güncel bir GPU bakmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı