RX 5700 XT sistemde direkt BIOS açılıyor

Bonita

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şöyle söyleyeyim, hani BIOS'u resetlersin de RAM frekansı falan sıfırlanır, sonra PC'yi açınca direkt BIOS'a atar. Ben XMP'den profile 1 RAM frekansını 3200 yaptım. F10 kaydet deyip çıktım ve masaüstüne girebildim. Sonra bilgisayarı komple kapattım. Tekrar düğmeden açtığımda ise yine BIOS'a attı. Ayarlar kaydettiğim gibiydi ama neden böyle yaptı anlamadım. Reset tuşuna basınca direkt masaüstü açılıyor. Sorun neyle alakalı sizce?
  • MSI B450 Gaming Plus Max (4133 MHz)
  • Corsair Vengeance 3200 MHz (2x8)GB
  • MSI RX 5700 XT Gaming X

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a girerken herhangi bir uyarı mesajı veriyor mu? XMP frekansını kendi elinizle ayarlamamanız gerekli. Belleklerin fabrika çıkışlı hız aşırtma profilleri hali hazırda XMP profillerinde mevcut. Varsayılan profillerden birini seçmelisiniz. Bir profili değiştirip frekansını yükseltirseniz aynı şekilde belleğin ihtiyacı olan gücü de arttırmanız gerekir. Bu sebeple BIOS, sistem başlangıcında gerekli voltajı ayarlayamayıp kullanıcıdan onay bekliyor olabilir. Hazır bir XMP profili seçip deneyin.

BIOS'a girerken herhangi bir uyarı mesajı veriyor mu? XMP frekansını kendi elinizle ayarlamamanız gerekli. Belleklerin fabrika çıkışlı hız aşırtma profilleri hali hazırda XMP profillerinde mevcut. Varsayılan profillerden birini seçmelisiniz. Bir profili değiştirip frekansını yükseltirseniz aynı şekilde belleğin ihtiyacı olan gücü de arttırmanız gerekir. Bu sebeple BIOS, sistem başlangıcında gerekli voltajı ayarlayamayıp kullanıcıdan onay bekliyor olabilir. Hazır bir XMP profili seçip deneyin.
BİOS'a girerken hiçbir hata vermiyor. XMP profile 1 seçili yani kendi ayarı zaten. BİOSu sıfırladım, sadece XMP 1 profilini seçtim, kaydedip çıktım yaptığım işlemler bu kadar.

Geri
Yukarı