RX 5700 XT sistemde WattMan hatası

Yosemite Sam

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Amasya Geydoğan
Daha fazla  
Normal bir şekilde oynuyordum. Sonra oyun bir anda takıldı ve WattMan hatası bildirimi geldi. Sistem açılıp kapanmadı sadece oyun gitti. Oyunu tekrar açtım sorun düzeldi. Endişelenmem gereken bir şey mi?

Driver versiyonu 20.11.1.

Ben wattman hatası almıyordum ama. 😉
Ben de almıyordum. Wattman'e gerek yok. Dar açıdan bakmayı bırakın.
5-6 ay WHQL beklemek, her betayı deneyip hatalarını aramak, google'da veya başka forumlarda konulara bakmak... Neden 4.000 verip aldığım kartla rezil oluyorum ki? Anla artık dostum. :D

Artı -2 Eksi
DDU ile sürücünüzü kaldırıp Adrenalin 2020 Edition 20.9.1 Recommended (WHQL) sürümünü indirip kurun. İndireceğiniz site ve DDU kullanım rehberi aşağıda yer alıyor. Önce sürücüyü indirip bir köşede tutmanızı tavsiye ederim. Daha sonra DDU indirir ve sürücüyü kaldırırsınız.

NOT: DDU ile sürücü kaldırdıktan sonra bilgisayar yeniden başlarken bilgisayarın internet bağlantısını kesin ki Windows Update kendi başına driver kurmasın.

Driver: https://www.amd.com/en/support/grap...d-radeon-rx-5700-series/amd-radeon-rx-5700-xt
Çözüm bu, yeni ekran kartı almak değil. Bunu uygulayın. @Yosemite Sam

Artı -1 Eksi
Harika, konudaki çözümü önceden uyguladığınız için teşekkür ederim. Pişman olmayacak ve uğraşmayacaksınız ;)
Hocam arkadaşlar konudaki çözümün biraz kökten bir çözüm olduğunu ve arkadaş zaten kartı satacağı için anı kurtarmaya çalıştıklarını yazmışlar. Konu sahibinin bu konuyu açmasındaki amaç kartı olabildiğince düzgün bir şekilde alıcıya göndermek. @Enes3078 de konudaki mesajınızın arkadaşın konuyu açmasındaki amaçla uyuşmadığını söylemiş zaten. AMD sürücülerinin ne kadar problemli olduğunu en ağır AMD fanboyları bile biliyor emin olun.

Hocam arkadaşlar konudaki çözümün biraz kökten bir çözüm olduğunu ve arkadaş zaten kartı satacağı için anı kurtarmaya çalıştıklarını yazmışlar. Konu sahibinin bu konuyu açmasındaki amaç kartı olabildiğince düzgün bir şekilde alıcıya göndermek. @Enes3078 de konudaki mesajınızın arkadaşın konuyu açmasındaki amaçla uyuşmadığını söylemiş zaten. AMD sürücülerinin ne kadar problemli olduğunu en ağır AMD fanboyları bile biliyor emin olun.
Anlayabiliyorum. Teşekkür ederim yorumun için, güzel açıklamışsınız.

Artı -1 Eksi
Dostum kartı satıp 3070 alacağım dedim başta. Neden herkes bu kadar gergin.

İşte ben de zaten satacağınızı gördüm ve bu yüzden size en azından yeni kartı alabileceğiniz vakte kadar bir çözüm önerdim. Olay gereksiz yere büyüdü diyebilirim fakat bir sorunun çözümü yeni kart olmamalı. Siz başlıkta bu hatayı belirtmişsiniz ve ben de yapmanız gerekenleri yazdım. Yazdığım adımları uyguladınız mı? Uyguladıysanız çözüldü mü peki?

İşte ben de zaten satacağınızı gördüm ve bu yüzden size en azından yeni kartı alabileceğiniz vakte kadar bir çözüm önerdim. Olay gereksiz yere büyüdü diyebilirim fakat bir sorunun çözümü yeni kart olmamalı. Siz başlıkta bu hatayı belirtmişsiniz ve ben de yapmanız gerekenleri yazdım. Yazdığım adımları uyguladınız mı? Uyguladıysanız çözüldü mü peki?
Wattman hatası almıyorum artık. League Of Legends gibi düşük gpu kullanımı olan oyunlarda takılmalar başladı. Bende tekrar güncelledim. Wattman alıyorum ama oyun daha akıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı