RX 5700 XT sistemde WattMan hatası

Yosemite Sam

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Amasya Geydoğan
Daha fazla  
Normal bir şekilde oynuyordum. Sonra oyun bir anda takıldı ve WattMan hatası bildirimi geldi. Sistem açılıp kapanmadı sadece oyun gitti. Oyunu tekrar açtım sorun düzeldi. Endişelenmem gereken bir şey mi?

Driver versiyonu 20.11.1.

Çözüm olarak satıp NVIDIA'ya geçin. Zaten satıştaymış kartınız, o zaman çözüm için biraz sabredeceksiniz.

Kullanılan sürücü WHQL değil ki. Suçu hemen ekran kartına atmamalısınız. Arkadaş daha WHQL olmayan bir sürücü kurmuş güncel diye ve sorunun kaynağının büyük bir kısmı bu. Haklı olduğunuz yanlar var mı var fakat şu an arkadaşta WHQL sürücü kurulu olmadığı halde hemen NVIDIA alması için bekle demeniz absürt durmuş. Ben de zaten burada anı kurtarmaya çalışıyorum emin olun. Zaten yakın bir süreçte alacakmış arkadaş. Yani çözüm için sabretmesine gerek yok çözüm benim ilk sayfadaki mesajımda mevcut.

Ne zamandan beri yeni ekran kartı aldırmak çözüm oldu anlamış değilim... WHQL sürücü kurman yeter de artardı bile. WattMan hatasının çözümünü merak etmişsin ve biz de yazdık fakat NVIDIA al geç demek Windows'ta mavi ekran aldım diye Linux'a geçtim ve sorunum çözüldü demek gibi bir konu olmuş. O hata o üreticiye özgü diye üreticiden vazgeçmek yerine çözüm ararız biz. Umarım bunu kavrarsınız. 😉

Harika, konudaki çözümü önceden uyguladığınız için teşekkür ederim. Pişman olmayacak ve uğraşmayacaksınız ;)
Hocam arkadaşlar konudaki çözümün biraz kökten bir çözüm olduğunu ve arkadaş zaten kartı satacağı için anı kurtarmaya çalıştıklarını yazmışlar. Konu sahibinin bu konuyu açmasındaki amaç kartı olabildiğince düzgün bir şekilde alıcıya göndermek. @Enes3078 de konudaki mesajınızın arkadaşın konuyu açmasındaki amaçla uyuşmadığını söylemiş zaten. AMD sürücülerinin ne kadar problemli olduğunu en ağır AMD fanboyları bile biliyor emin olun.

Dostum kartı satıp 3070 alacağım dedim başta. Neden herkes bu kadar gergin.

İşte ben de zaten satacağınızı gördüm ve bu yüzden size en azından yeni kartı alabileceğiniz vakte kadar bir çözüm önerdim. Olay gereksiz yere büyüdü diyebilirim fakat bir sorunun çözümü yeni kart olmamalı. Siz başlıkta bu hatayı belirtmişsiniz ve ben de yapmanız gerekenleri yazdım. Yazdığım adımları uyguladınız mı? Uyguladıysanız çözüldü mü peki?

Geri
Yukarı