MSI RX 5700 Gaming XT WattMan hatası

batu3437

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba değerli dostlar;

Yaklaşık 1,5 aydır çektiğim çilenin çözümünü halen bulmuş değilim. Heves ve aylar süren birikim ile aldığım MSI RX 5700 XT Gaming modeli ekran kartında sürekli olarak watman hatası alıyorum. 2 monitör kullanıyorum. Oyuna girdiğimde bir süre problem olmadan çalışıp birden ekranı dondurup oyunu kapatabiliyor. Bazen ise ekranlar sürekli kapanıp açılıyor. BIOS üzerinden tüm ayarları yaptım. YouTube'daki benzer kart sorunlarının çözümlerine kadar baktım ve hepsini denedim. Düşük voltaj kullanmayı VRAM düşürmeyi her şeyi denedim. Ama bir türlü çözüm bulamıyorum. Pandemi sürecinden kaynaklı işimi kaybettim ve bilgisayarım ile video edit montaj yapmakta render almaktayım. Ama bu sorun her şeyime engel olmaya başladı. Watmann sorunu alıp bilgisayarı yeniden başlatma gibi durumları da var. Sonrasında ise Radeon ayarları sıfırlanıp ekranlar kapanıp açılıyor. Bilginize ve tecrübelerinize güveniyorum yardımcı olabilir iseniz çok sevinirim. Sistem özelliklerimi aşağıda paylaşacağım.

İşletim sistemi: Microsoft Windows 10 Home.
İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X 8-Core Processor 4475 MHz.
Anakart: MSI X470 GAMING Plus Max.
Ekran kartı: MSI RX 5700 Gaming XT.
SSD: XPG Spectrix S40G 512 GB.
RAM: XPG Spectrix D41 8gbx2 3200MHz.

Watmann hatası sürücüden kaynaklı olabiliyor.

DDU ile sürücünüzü kaldırıp başka sürümler deneyin.

Merhaba driver sürümüm şu an Radeon'da olan en güncel sürüm 21.2.1 sürümü. Hata aldığım resimler buradadır.
Servise yollayın.
Servis süreçleri ile ilgili zamanımın pek olmadı mağlum. Bilgisayar üzerinden çalışmaktayım. Yoksa hiç düşünmem yollarım. Satıp yerine başka birşey koyamam endişesiyle satmaktanda çekinir oldum.
Sürücü versiyonunuzu da belirtin, ayrıca güç kaynağınız nedir? Ekran kartına nasıl bağlantı yapıyorsunuz?
Sürücü versiyonunuzu da belirtin, ayrıca güç kaynağınız nedir? Ekran kartına nasıl bağlantı yapıyorsunuz?

Merhaba driver sürümüm şu an Radeon'da olan en güncel sürüm 21.2.1 sürümü. Hata aldığım resimler buradadır.

Servis süreçleri ile ilgili zamanımın pek olmadı mağlum. Bilgisayar üzerinden çalışmaktayım. Yoksa hiç düşünmem yollarım. Satıp yerine başka birşey koyamam endişesiyle satmaktanda çekinir oldum.
Güç kaynağım ise 750W high power modeli.

Dosya Ekleri

• watman.png
    watman.png
    34,4 KB · Görüntüleme: 60
  • watman2.png
    watman2.png
    41,5 KB · Görüntüleme: 58
  • sorun.png
    sorun.png
    7,1 KB · Görüntüleme: 71

Dediğim işlemleri yapmayı deneyin.

1612818097492.png

Kablo bağlantılarını yönergelerde verildiği gibi yaptığınızdan emin olun.
Farklı bir güç kaynağı ile deneme imkanınız var mı ayrıca?

Burada arkadaş böyle çözmüş sorununu.

Yeni konular

Geri
Yukarı