RX 5700 XT Sürücü Sorunları Çözümü

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Şu an bu yöntemi denedim. Kesinlikle stabil çalışıyor diyebilirim.
Takılma sorunu yok, çökme sorunu yok.

• Öncelikle DDU ile mevcut sürücüleri kaldıralım.
  • Sürücü versiyonu 19.9.2 olanı yükleyelim.
  • Bütün Radeon özelliklerini kapatın. Freesync, Geliştirilmiş Senkronizasyon, Anti-Lag, Radeon Overlay, Virtual Super Resolution (VSR).
  • Radeon Overlay'ı kapatmak için Performans İzleme bölümüne gelin. Tuş kısayolunun üstüne basın "DELETE" tuşuna basarak onaylayın. None görünüyorsa kapanmıştır.
  • Bütün sıcaklık ve kullanım izleme programlarını kaldırın. (MSI Afterburner, RivaTurner, HWinfo ve bütün OSD programları)
Sıcaklığı takip etmek için sadece Aida64 programı içerisinden takip edebilirsiniz şimdilik ben onla bakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSİ 5700 xt mech oc var bende de no signal hatası vardı son sürücü ile bu sorunum giderildi. şuan hiç bir sıkıntı kalmadı. monitörüm 144 hz de.
Dostum oyuna girince No Signal Hatası Alıyorum sonra düzeliyor reset atınca yada gidip geliyor hemen ekran ama GTA V de yapmıyor bunu bazı oyunlar da böyle mi sorunmuydu ben çözemedim ya HDMI ile bağlanıyorum ayrıca DP mi geçsem ekran kartım Sapphire 5700xt Pulse

Bende ki No signal hatası pc ilk açıldığında oluyordu. DP veya HDMİ fark etmiyor hepsini denemiştim yinede alıyordum. PC ye reset attıkdan sonra No signal sorunu düzeliyordu Yeni sürücü gelmesiyle bende bir sorun kalmadı. Şuan için hiç bir sıkıntı yok saatlerce pc açık oyun oynuyorum hiç bir hata almıyorum.

1.5 aydır kullanıyorum, ne bir ayar kapattım, ne bir şey değiştirdim. 144 Hz ve Freesync açık bir sürü oyun oynadım. En ufak sorun yaşatmadı şimdiye kadar. Yeni güncelleme çıkar çıkmaz yükledim hep.

Unreal engine oyunlarında sıkıntı var diyorlar, özellikle denedim. Bende yok sorun. Çok da memnunum.

o 144 fps nin ustune nasıl cıkabiliriz?

Hocam, ben de pedleri değiştirdim, VRM ve memory sıcaklıkları en az 10 derece düştü, GPU sıcaklığı daha dengeli ama dediğiniz gibi junction temperature oyun oynarken 110 dereceleri buluyor.

Yaptım bir hata, hep mi f/p en mükemmel modeli aldınız arada oluyor öyle hatalar :D 1660ti almaya gittim 5700xt aldım çıktım.. Youtube da pad değişimlerini seyrettim, pad değiştirince de junction temp düşmüyor ki ..

Şu an bu yöntemi denedim. Kesinlikle stabil çalışıyor diyebilirim.
Takılma sorunu yok, çökme sorunu yok.

• Öncelikle DDU ile mevcut sürücüleri kaldıralım.
  • Sürücü versiyonu 19.9.2 olanı yükleyelim.
  • Bütün Radeon özelliklerini kapatın. Freesync, Geliştirilmiş Senkronizasyon, Anti-Lag, Radeon Overlay, Virtual Super Resolution (VSR).
  • Radeon Overlay'ı kapatmak için Performans İzleme bölümüne gelin. Tuş kısayolunun üstüne basın "DELETE" tuşuna basarak onaylayın. None görünüyorsa kapanmıştır.
  • Bütün sıcaklık ve kullanım izleme programlarını kaldırın. (MSI Afterburner, RivaTurner, HWinfo ve bütün OSD programları)
Sıcaklığı takip etmek için sadece Aida64 programı içerisinden takip edebilirsiniz şimdilik ben onla bakıyorum.
hala aynı sürümümü kullanıyorsun bende apex gibi oyunları oynarken takılıp pcyi kapanıyor 240 hz ve 144 hz monitor var her yeni sürümü deniyorum hala ekran yanıp sonuyor suan 20.4.2 sürümünü kullanıyorum sadece 240 hzden yararlanıyorum lol valorant gibi oyunlar oynıyabiliyorum sendce ne yapmalıyım

Yeni konular

Geri
Yukarı