RX 5700 XT sürücüsü silindi

VINBOM

Kilopat
Daha fazla  
MSI Gaming X Radeon 5700XT ekran kartım var. Geçen gün Valorant'ı açık bırakıp gitmiştim, oyun beni sürücüleri güncelleyin diye atmıştı. Şimdi ise Bannerlord oynarken birden ekran dondu, gitti, geldi ve sanki bilgisayar yeniden başlatılmış gibi kulaklık, mouse vs. takılırken çıkan sesler geldi.

Bilgisayarı yeniden başlattım. Şifre girme yeri gelmeden önce değişik bir şekilde bazı noktalar falan oluştu ve 1 saniye sonra düzeldi. Kapatıp açayım dedim, açtım ve şu anda AMD software gözükmüyor, açılmıyor. Bilgisayarı kapatma kısmında uyku modu gitti. Driverı baştan mı kurmalıyım? Ayrıca ikinci ekran gitti. Bilgisayar açıldığında ikinci ekranda ne varsa birinci ekrana geldi ve ikinci ekran açılmadı.

Şimdi fark ettim, ekran kartı devre dışı bırakılmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün kardeşimin bilgisayarında da o tarz bir şey olmuş, RX550 takılı XFX'in, sürücüler çöktü demiş DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar kurunca düzeldi demişti bana.

Hepinize teşekkür ederim. Temizledim kurdum, inşallah başka sıkıntı çıkmaz.
Dün kardeşimin bilgisayarında da o tarz bir şey olmuş, RX550 takılı XFX'in, sürücüler çöktü demiş DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar kurunca düzeldi demişti bana.
Wattman hatası olabilir belki.

DDU ile sürücüyü sil, sonra şu sürücüyü kur:

Windows 11 bu, Windows 10'da da sorun olmaz ama; garantiye almak istersen bu da Windows 10:

DDU rehberine göre silip sürücüleriini geri yükle bende en son çıkan sürümü yükledim bu gibi sorunlar çıktı önerilen sürümü yükle.

Geri
Yukarı