RX 5700 XT vs RTX 2070 Super

2K da oynanakca fark az ya bende baya bi video izledim. 1080p de bazı oyunlarda 2070 SUPER 30 FPS fark bile atıyo ama ve 90% oranında yüksek FPS veriyor. Ben yurtdışından alacağım kesinlikle Polonya'dan elden alacaklar amazonla filan fiyatları hemen hemen aynı gibi ama kararsızım hala Newegg den yada Amazondan'da alabilirim. Gigabyte 2070 SUPER Windforce OC si 3432 TL gibi bir fiyata geliyor. 5700 XT refrerans model ise 2670-2860 TL ye geliyor. Bende özel soğutmalı model alacağım için tabi 1 ay içersinde çıkarsa herhalde bi 300 TL daha artar bu kartın fiyatları ASUS MSI almaya kalkarsak 3 fanlı adam gibi bir model istiyorum çünkü bu halde fiyat 3200 TL yi bulur benim için arada 200 TL olunca 2070 SUPER alırım yine. Ama rog strix filan alabiliyorsam RX 5700 XT tercih edebilirim. Eylül aynının sonuna kadar almam gerek çıkarsa artık. Çıktı zatende mağazalarda bulamıyorum.

Son düzenleme:
Sinerjinin fiyatlarını beğenmiyorum eminim yurtdışından vergili bir şekilde yada nanokatalogdan daha ucuza bulabilirim şimdi araştırmaya başlıcam. Birde 3 fanlı Gigabyte Palit MSI filan fiyatlarını görebilsek güzel olacak. Asus bi tık pahalı oluyor Dual modeli hariç.
Dışardan 2800 TL ye alınır gibi Eylül sonuna doğru Sapphire pulse ya da 3 fanlı gigabyte yine 3 fanlı powercolor red devil de 2900 ler civarına alınabilir ama 1-2 ay sonra alınırsa.

Çünkü şu an hepsi çıkar çıkmaz stok bitti. Sinerji kazık bir fiyat çıkarmış her zaman ki gibi ilk satanlar büyük vurgun peşinde.

Dışardan 2800 TL ye alınır gibi Eylül sonuna doğru Sapphire pulse ya da 3 fanlı gigabyte yine 3 fanlı powercolor red devil de 2900 ler civarına alınabilir ama 1-2 ay sonra alınırsa.

Çünkü şu an hepsi çıkar çıkmaz stok bitti. Sinerji kazık bir fiyat çıkarmış her zaman ki gibi ilk satanlar büyük vurgun peşinde.
Amazonda var 2900 TL ye Sapphire Pulse 5700 XT şuan ki kurla.

Fark bu kadar azken hatta 5700XT bazı oyunlarda öndeyken gidip 2070s veya 2080 almak hiç mantıklı değil. Ben de 2080/2070S düşünüyordum ama şu an partner kartların ülkeye girmesini bekliyorum. Arada ciddi fiyat farkı var ama ciddi performans farkı yok. Seçim basit.

GTX 780 bilene 1080P'de hala 60 FPS verebiliyor. RTX 2070 SUPER ultrada RTX açıksa, 2-3 yıl iş görür sonra ayar kızarsın. He RTX kapalıysa 4-5 yıl ultrada götürür. Tabi bunlar 1080P için geçerli.

RTX 2080 aldım rezil oldum. Lanet olsun bu RTX modellerine. İade ettim 5700 XT aldım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı