RX 5700'lü sistemde ekran aniden gidiyor

Efe2397

Decapat
Selamlar 1 ay önce topladığım PC'de nedense ekran bir anda gelmemeye başladı. HDMI ile bağlıyorum. Kabloda falan bozukluk yok, bilgisayar açılıyor ışıkları geliyor. Monitöre HDMI ile bağlıyorum ama görüntü gelmiyor, bilgisayardan kaynaklı bir hata, yardım edebilecek var mı? Ekran kartım RX 5700.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bize sisteminizi yazarsaniz sorunu cozmenize yardimci oluruz psu yetmiyor diye dusunuyorum ama psu da yetmese ekran kartini yuk altinda kullanirken kapanirdi sadece. (Tabi 300w sertifikasiz bir psu kullaniyorsan durum psudan)
Ekran kartını farklı bir sistemde denermisin ? Arızalanmış olabilir.

Ve arkadasin dedigi de dogru denerseniz kesin bir cevap bulursunuz

Merhaba bize sisteminizi yazarsaniz sorunu cozmenize yardimci oluruz psu yetmiyor diye dusunuyorum ama psu da yetmese ekran kartini yuk altinda kullanirken kapanirdi sadece. (Tabi 300w sertifikasiz bir psu kullaniyorsan durum psudan)

Ve arkadasin dedigi de dogru denerseniz kesin bir cevap bulursunuz
Öyle bir olanağın yok
Sistemim tam parça markalarını felan hatırlamıyorum
Rx 5700
Ryzen 5 3600x
2x8 gb 3000 Mhz ram
B450m felan
Kasa mb511 psuda kasayla gelen psu

Yanıyor ama y
Ekran kartının ışıkları varsa yanıyor mu?
Yanmıyorsa ekran kartını takıp çıkart.Aynı şey bana da oldu.
inede deneyeceğiö teşekkürler
Ekran kartının ışıkları varsa yanıyor mu?
Yanmıyorsa ekran kartını takıp çıkart.Aynı şey bana da oldu.
Bana şey gibi geliyor hdmı ekran kartını algılamıyor gibi çünkü kasanın her şeyi çalışıyor.

Geçenlerde şöyle bir olay başıma geldi. Ağustos ayında kurmuş olduğum sistemi, 2013 yılından beri kullanmakta olduğum 1080p monitörümde kullanıyordum ve monitörüm birgün yemek yedikten sonra geldim kasayı çalıştırdım ve bir anda açılmamaya başladı. Kasa gayet normal çalışıyordu fakat HDMI No Signal hatası alıyordum. Ne yaptım ettiysem görüntü gelmedi. Kasayı farklı bir monitörde denedim görüntü geliyordu. Ayrıca monitöre Laptop bağladım onun da görüntüsünü vermedi. Ramleri söktüm yerlerini değiştirdim, ekran kartını söktüm taktım falan nafile. Fakat monitöre HDMI girişinden uydu alıcı bağladığımda TV kanallarını gösteriyordu. Olayı tam çözemedim fakat hiçbir şekilde PC ile alakalı görüntüyü monitör vermiyordu. Mecburen yeni monitör almak zorunda kaldım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı