RX 5700XT marka model tavsiyesi

1Emin1

Hectopat
Arkadaşlar ben okul acılana doğru bir PC toplayacağım ama ekran kartlarını araştırırken bir sürü marka ve model olduğunu gördüm ve hangisi daha iyi araştırdım ve MSI, ASUS falan bunlarin oldunu gördüm ama bu markalar pahalı. Mesela 5700 XT'den yola çıkarsak MSI mesh modeli 3400 lira fazla yuksek degil ama ASUS 4000-4500 TL ve MSI'in mesh modeli isiniyormus ayriyeten 5700 XT'nin sıkıntısı varmış. Yani alırsam ben de ne gibi sıkıntılar yaşarım? Mesela Sapphire'in Pulse modeli 3300 TL ama Nitro+ modeli 3700 TL ve biri 2 fan biri 3 fan, bunlardan başka XFX markasının RAW 2 Ultra modeli 3400 TL 2 fanlı ama thic 3 Pro modeli 3550 TL ve 3 fanlı. Aradaki 150 TL farkı verip 3 fan almak daha mi iyi olur soğutma acısından? Son olarak ekran kartı için hangi markanın hangi modeli neden daha iyidir yazarsanız sevinirim.

Arkadaşlar ben okul acılana doğru bir PC toplayacağım ama ekran kartlarını araştırırken bir sürü marka ve model olduğunu gördüm ve hangisi daha iyi araştırdım ve MSI, ASUS falan bunlarin oldunu gördüm ama bu markalar pahalı. Mesela 5700 XT'den yola çıkarsak MSI mesh modeli 3400 lira fazla yuksek degil ama ASUS 4000-4500 TL ve MSI'in mesh modeli isiniyormus ayriyeten 5700 XT'nin sıkıntısı varmış. Yani alırsam ben de ne gibi sıkıntılar yaşarım? Mesela Sapphire'in Pulse modeli 3300 TL ama Nitro+ modeli 3700 TL ve biri 2 fan biri 3 fan, bunlardan başka XFX markasının RAW 2 Ultra modeli 3400 TL 2 fanlı ama thic 3 Pro modeli 3550 TL ve 3 fanlı. Aradaki 150 TL farkı verip 3 fan almak daha mi iyi olur soğutma acısından? Son olarak ekran kartı için hangi markanın hangi modeli neden daha iyidir yazarsanız sevinirim.
amd ekran kartları çok ısınır soğutmaya önem vermeniz gerekir gerek kasa hava akışı gerek ekran kartı üzerindeki fanlar

Kötüden iyiye kendimce bir sıralama yapayım:
ASRock Challanger< MSI Mech OC< XFX Thicc III< Sapphire Pulse< Sapphire Nitro+<MSI Gaming X< TUF Evo< ROG Strix Revision
Böyledir herhalde sıralama.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bütçe düşükse Sapphire Pulse tercih edebilirsiniz.

amd ekran kartları çok ısınır soğutmaya önem vermeniz gerekir gerek kasa hava akışı gerek ekran kartı üzerindeki fanlar
Yaklaşık 3 aydır MSI RX 5700 Evoke OC kullanıyorum. Ondan önce Sapphire RX 570 Pulse kullandım 1 yıl kadar. İkisinde de ısınma şikayetim olmadı. Siz hangi kartı kullandınız da ısındı acaba bilgi verir misiniz?

Nitro+ modelini alabilirsin soğutması, malzeme kalitesi olsun gayet guzel bir model. 2 fanli Pulse modeli de fena degil, aşırı ısınmiyor ama bu butçeye çıkmışken önerim 3 fanlı bir model almanızdir
@Oğuzhan T Kullaniyordu galiba :)

beyler size sorum var
Kasayı özelleştirip aldım.
Anakart: MSI B450-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA ATX anakart.
Ekran kartı: INNO3D 1660 Super.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
RAM: Crucial Ballistix 8*2 3200MHz CL 16RAM.
PSU: Aigo 550+80 PSU.
Gamegarajkasa.
İçindeki fanlar: Darkflash CF11 4tane.
Ben iki fan daha eklemek istiyorum tepeye. Aklımda Cooler Master masterfan SF240R ARGB 240mm fan var. Bunu nasıl eklerim? Ekledikten sonra fan modeli farklı olduğu için sıkıntı çıkar mı?
beyler size sorum var
Kasayı özelleştirip aldım.
Anakart: MSI B450-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA ATX anakart.
Ekran kartı: INNO3D 1660 Super.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
RAM: Crucial Ballistix 8*2 3200MHz CL 16RAM.
PSU: Aigo 550+80 PSU.
Gamegarajkasa.
İçindeki fanlar: Darkflash CF11 4tane.
Ben iki fan daha eklemek istiyorum tepeye. Aklımda Cooler Master masterfan SF240R ARGB 240mm fan var. Bunu nasıl eklerim? Ekledikten sonra fan modeli farklı olduğu için sıkıntı çıkar mı?
adamlar kendi kontrolcüsüfelan dedi anlamadım

Nitro+ modelini alabilirsin, gayet güzel bir model
@Oğuzhan T Kullaniyordu galiba :)
Evet hocamın da söylediği gibi ben kullanıyorum. Sıcaklık problemi yok. A Plague Tale oyunu hikâyeli olduğu ve görsel açıdan tatmin etmesi için Ultrada oynadım ve en fazla 74 gördü. Ekran kartı için güzel bir oran. Diğer ağır oyunlarda da 72 dereceyi geçmiyor tabii ki 144FPS için konuşuyorum.
AMD tarafında Sapphire'i tercih edin hocam. Nitro+ modeli 3 fanlı ve soğutması da iyi. 150TL'ye değer.
Önerim sadece WHQL sürücülerini kullanmanız. Şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı