RX 470 Marka Model Önerisi

MSI Twin Frozer teknolojisi gayet soğutma konusunda başarılı. Asus Strix soğutma konusunda gayet başarılı. Gigabyte hiç kullanmadım bilmiyorum o yüzden yorum yapamayacağım. Sapphire Nitro/Nitro+ soğutması biraz Asus ve MSI'ın arkasında kalır fakat aralarında birisi 30 derece diğeri 80 derece şeklinde fark olmaz olsa olsa 5-10 derece fark olur oda senin bütçen ile nasıl bir şey yapacağını kararlaştırırken yardımcı olur diye düşünüyorum.

Aynen AMD salak değil ama bazı kişiler RX 480 4GB tüm özelliklerini orjinal çıkışlı 8GB ile aynı sanıyor. Ya da benim yazdığım bilgiler ışığında gereksiz yorum veya saçma saçma konu uzatıyor. Yoksa bilgisizce hiçbir ayrıntı incelemeden ürünleri kullananların yorumlarına saygı duymaya tenezzül etmeden saçmalıyor. İlk önce yazdığım yorumları oku sonra ayrıntılı şekilde incele ve sonra karşımda bilgili bir şekilde yorum yap. Yoksa daha sana cevap yazmaya gerek yok arkadaş.

@Bora Ukalalık yapma dediğini anladım. Her RX 470 modelleri aynı performansta değil ancak aralarındaki farklarda birbirine yakın ve bu yüzden ucuz olanı modelleri almakta bir sakınca yok. Tabii firmaların bileşen ve soğutma performansları da önemli bu noktada. RX 470 8 GB modeli kesinlikle RX 480 modelinden performanslı olamaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ukala gibi bir durum yok anlattığımız şeyler farklı ve anlaşamadığımız konu basit. %10 bütçe ile %15 performans farkı var. Video önemli değil ben kullandığım için bahsettiğim ürünleri savunuyorum. Zaten seçim konusunda katı şekilde bunu al demedim. Varyasyonları ve opsiyonları sundum. 480 4GB kırpılmış ve Sapphire 470 8GB daha iyi olduğunu söylüyorum. Aksi mümkün değil. Soğutma ve ısınma konusunda da açıklayıcı olduğumu düşünüyorum. Yani konu sahibi zaten ya bir ürün aldı ya da konu ile ilgisi pek yok. O yüzden uzatmaya da gerek yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı