RX 470 Marka Model Önerisi

Semihhhh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar bu 3 kart arasinda kaldim. Gigabayt nasil bir karttir? Sapphire'den iyi midir? Soyle bir siralama yapar misiniz en iyiden en kotuye? Atiyorum alabiliyorsan bunlarin icinden x karti al sonra y ikisinden birini alamiyorsan en son digerini alirsin diye. Tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire RX 470 Nitro 8GB ilk sırada. Diğer markalar için 8GB ile 4GB arasında yalnızca Vram farkı bulunuyor. Yani ilk sırada olan yerine Msi 4GB veya Asus 4GB seçilebilir. Gigabyte hiç kullanmadım o yüzden yanlış yorum yapmak istemem.

Arka plaka yalnızca Sapphire kullanmış. Ancak ısınma konusunda başarılı olduğunu söyleyemem. Fan sesi %50 üzerinde kötü bir ses veriyor. Performans için Sapphire 8GB açık ara önde lakin çabuk ısınıyor. Msi ve Asus soğutma konusunda daha başarılı. Özellikle Msi soğutma konusunda 1. denilebilir.

Özet ile tavsiyem performans için Sapphire 8GB modeli veya uzun vade de soğutma ve yeterli performans için Msi 4GB modeli alınabilir.

MSI RX 470 Gaming X almanı tavsiye ederim. Sapphire'in arka plakası mevcut ama soğutma konusunda çok fazla iyi olduğunu düşünmüyorum. MSI'da ise TF6 mevcut ve bu yüzden MSI tavsiye ederim. Önümüzde hafta içerisinde de kendim MSI RX 470 Gaming X siparişi vereceğim.

Eğer bütçe sıkıntın varsa Sapphire'i tercih edebilirsin.

Tekrar söylüyorum. Sapphire RX 470 8GB tüm 470 serisinden önde. RX 480 4GB modellerinden de önde. Isınma ve fan sesi sorunu var. 8GB Vram kullanımı için alınmasını söylemiyorum. Performans anlamında ve özellik olarak daha önde olduğu için. Diğer alacağın herhangi bir RX 470 4-8GB ya da RX 480 4GB ile daha az performans alacaksın. Ama daha az fan sesi ve ısınma ile kullanacaksın, Sapphire harici markalar ile. Diğer modelleri kullanan biri olarak bu yorumu yapıyorum. Kağıt üzerinde ucuz olanı al demiyorum.

Biraz araştırıp ya da test edip deneyebilirseniz farkı göreceksiniz. Sadece Shader farkı ile önde olmasını düşünmek daha ayrı bir muamma tabi. Ben zaten o model ile 1440p'de 4300Vram üstüne çıkamadım. Vram farkı yerine başka ayrıntıları da inceleyip yorum yapın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı