RX 5700XT + R5 3600X vs RTX 2070 + R5 3600

Ryzen 7 3700X + 5700XT Sapphire Nitro+ daha mantıklı bir seçim olur. Özellikle yayın ve renderda büyük fark yaratır Ryzen 7.
bir şey soracağım sizin dediğinizi kağıt üstünde topladım ama fiyatı 300 tl civarı düşürmem gerekiyordu yoksa bütçeme güzel bir kasa ve psu koyamıyordum
Sapphire RX 5700 XT PULSE 11293-01-20G 256 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
ikisi arasında çok fark olur mu?

5700 XT daha güçlü bir kart, eğer 2070S veya üstünü almayacaksanız Nvidia tarafına bakmayın, onun dışında eski TUF serileri çok kötüydü eğer yenilenmiş seri ise alın.

bir şey soracağım sizin dediğinizi kağıt üstünde topladım ama fiyatı 300 tl civarı düşürmem gerekiyordu yoksa bütçeme güzel bir kasa ve psu koyamıyordum
Sapphire RX 5700 XT PULSE 11293-01-20G 256 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
ikisi arasında çok fark olur mu?
Pulse modelini arkadaşım kullanıyor memnun.

Hazır sistem alıyorum da 7700 tl bütçeyle alıyorum daha uygun gelir diye hazır sistem arıyorum bu bütçeye öyle bir sistem kurarsanız ona da bakabilirim
Pulse modelini arkadaşım kullanıyor memnun.
Peki nitro+ modeline kıyasla çok yüksek fark olurmu

XT serisinde TUF modeli başarısız diye hatırlıyorum. Hatta soğuması için kasa kapağını açıp da incelemesini çekenler vardı. Modeli yükseltme şansınız yoksa bu durumda STRIX 2070'i seçin derim.
TUF Evo yenilendi hocam.

ASUS'un TUF modelleri ısınıyor haklısınız ama arkadaş TUF Evo demiş TUF Evo model kartların soğutması çok başarılı zaten ilk çıkan TUF'larda ısınma sorunu olduğu için Evo modeli çıktı yani aldığınız kartta herhangi bir ısınma sorunu yok. Sorunuza gelirsek eğer benim önemsediğim kartın gücü bana vereceği FPS, en güçlüsünü istiyorum diyorsanız RX 5700 XT'in 2070'den daha güçlü olduğu net şekilde orta. Ray Tracing kullanmak istiyorum DLSS 2.0'da geliyor ben bu teknolojiyi kullanmak istiyorum dersen de tercihin 2070 olur. Yani bunun kararını biz veremeyiz ne yazık ki 2 kartın da kendi avantajları ve dezavantajları var.

Hazır sistem alacağım bu parçalarla daha ucuza geliyor.

TUF Evo'da ısınma sorunu düzeltildi.

Yayın yapacağım için 3600X daha iyi olur gibi geliyor.

Yayın yapacağım için 3600X daha iyi olur gibi geliyor.

Hiçbir farkı olmaz sadece ufak bir OC ile geliyor sen 4, 5 GHz sabit voltaj verirsen 3600X'de geçersin.

Hiçbir farkı olmaz sadece ufak bir OC ile geliyor sen 4, 5 GHz sabit voltaj verirsen 3600X'de geçersin.
overclock yapmayı bilmiyorum ve 3600x daha iyi bir soğutucu ile geliyor bütçemi yeterince aştım soğutucu alamam o soğutucuyla overclock da yapamam

Geri
Yukarı