RX 5700XT + R5 3600X vs RTX 2070 + R5 3600

Oynadığınız oyunları bilmiyorum. Ama bu derece bir ekran kartı alacaksanız en azından 144Hz 2K bir monitör yanına yakışır. Ben 2K 75Hz FreeSync destekli bir monitör kullanıyorum. Monitörü 1400TL'ye almıştım. Ayrıca IPS ilk defa kullanıyorum, gerçekten çok fark ediyormuş. Rust oynuyordum aldığım sıralar, bir canlandırdı oyunu öyle böyle değil yani.
Nedir monitörünüz aoc marka mıydı 2k güzel olabilir ama yayın da yapmak istiyorum yayında 2k kullanırsam kasmalar olur diye düşünüyorum en azından 240 hz monitör varken ne kadar fps alsam o kadarını görürüm böyle bir sistem fazla fps verince fazla görürüm hakkını böyle veririm

240 alırım uzun süre idare eder diye düşünüyorum CS:GO Valorant Fortnite gibi rekabetçi oyunlar oynayacağım için 240 istiyorum zaten bu çıkmadan önce gördüğüm en düşük fiyat 240 Hz monitör 2600 liraydı ve Rampage gibi bir markanın TN panelli bir monitörüydü ve bu VA panele sahip bu arada RX 5700 XT daha yüksesk performanslı diye gördüm Benchmark'larında Ray Tracing gibi bir teknolojiye ihtiyacım yok çünkü destekleyen ve oynadığım oyun yok DLSS işime yarayabilir belki bilmiyorum.

Zevkler degisebilir. İleri de belki de hikayeli oyunlara gecis yapacaksiniz? Hem sadece FPS oyunlari icin boyle bir sistem almak komik olur. GTX 1050 ve i5 10600K bir sistem dahi yeterli olur. Islemciyi abartmamin nedeni CS:GO'nun islemciye dayali bir oyun olmasi. 240Hz'i e sporcu degilseniz almayin! Upgrade edemezsiniz 240Hz alirsaniz.

Tükenmiş heryerde.

Bu arada profil fotoğrafımı komik bir recep baltaş fotoğrafı yapsam ban yer miyim :D
Zevkler degisebilir. İleri de belki de hikayeli oyunlara gecis yapacaksiniz? Hem sadece FPS oyunlari icin boyle bir sistem almak komik olur. GTX 1050 ve i5 10600K bir sistem dahi yeterli olur. Islemciyi abartmamin nedeni CS:GO'nun islemciye dayali bir oyun olmasi. 240Hz'i e sporcu degilseniz almayin! Upgrade edemezsiniz 240Hz alirsaniz.
Yayın yapmak ve video çekip render'lamak için alıyorum

Hazır sistem bakıyorum ilk defa sistem alacağım için hiç toplama deneyimim yok ayrıca 1000 tl civarı daha ucuza geldiğini gördüm bahsettiğim rx 5700 xt ve r5 3600x'e sahip bilgisayar 7200 lira civarında ve orada 3600 ile 3600x arasında sadece 100 lira fark olduğunu gördüm yalnız alırsam r5 3600x'i overclok yapabilir miyim ne kadar yaparım 3600'ün overclock edilmiş versiyonu mu oluyor az birqz overclock etsem yeter bana stabilitesi bozuldun istemiyorum nereden öğrenebilirim overclock yapmayı anakart asus b450m-k olacak
DA-2 sisteme RX 5700 XT ve 3600X (ayrıca b450m-k de var) yaparsanız 7400 tl civarı canavar bir sistem toplanır bence...

Kasana sığıyorsa 5700XT THICC III al. Ben onu aldım tabiri caizse hayvan gibi soğutuyor. 3600X işlemcim ve Wraith Prism soğutucum var, ekran kartı daha serin çalışıyor.
Hazır sistem daha ucuz
DA-2 sisteme RX 5700 XT ve 3600X (ayrıca b450m-k de var) yaparsanız 7400 tl civarı canavar bir sistem toplanır bence...
Zaten orada parçaları tam dediğiniz gibi artırdım :D 7250 gibi bir fiyat çıktı

Hazır sistemlerde illa bir parça düşük oluyor ki oradan kazanıyorlar. Bütçeniz nedir bir bakayım.

Hazır sistemlerde illa bir parça düşük oluyor ki oradan kazanıyorlar. Bütçeniz nedir bir bakayım.
Bütçem yalnız sistem için 7000 civarı
Parçalara baktım bütün parçalar istediğim gibi
Bu arada hazır sistem da sistem-2 yükseltilmiş yükselttiğim parçalar tuf evo rx 5700 xt r5 3600x b450m-k

Yeni konular

Geri
Yukarı