RX 5700XT + Ryzen 5 3600X Sistem Toplama

Minimumaydia

Hectopat
Screenshot_20200219-123034_Chrome.jpg

Yarattığım sistem nasıl duruyor? Değiştirmemi önerdiğiniz bir parçası varsa, nedenini belirterek benimle paylaşırsanız çok memnum olurum.

Kasa gayet güzel, hava akışı çoğu kasadan iyi fakat üst düzey soğutma arıyorsanız kasa üzerinde gelen fanları kullanmayın, direk PSU’ya bağlanıyor ve hiçbir hız ayarı yapılmıyor(renk de dahil), daha kaliteli fanlar alabilirsiniz. Ben kasayı kullanıyorum, sistemim gayet serin.

Sistem güzel. Kasa ve PSU'yu ayrı almanı öneririm. Aynı kasayı ve aşağıdaki güç kaynağını öneririm. HDD'yide 7200 RPM olan bir modelle değiştirirsen daha iyi olur.

Anakartı B450 Tomahawk MAX ile değiştirebiliyorsan düşünme derim, geri kalan parçalar güzel fakat tek kasa alıp ekstradan PSU al, üstteki arkadaşın attığı PSU’yu kullanıyorum, memnunum. Ama senin sisteme 700-750W öneririm, güvenilir markalardan +80 Bronz sertifikalı bir PSU alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı