RX 5700XT sistemde video izlerken donma ve oyunlarda giriş gecikmesi

HeavyKnight

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı
MSI RADEON RX 5700 XT
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600XT CPU
Merhaba. RX 5700XT kullanıyorum. Video izlerken hafif donmalar oluyor. Chrome'deki donanım hızlandırmayı kapattığımda geçiyor fakat kalıcı çözmek istiyorum. GPU driverini DDU ile kaldırıp WHQL versiyon içeren son driveri yükledim. O da nisan 2022 tarihli olduğu için siyah ekran sorunu verdi o yüzden en güncel haline getirdim.

Oyunlarda minik giriş gecikmesi yaşıyorum, oyuncu gördüğümde aim almaya bile üşeniyorum çünkü fareyi oraya sürdüğümde aim geç tepki veriyor.
Oyunlardaki akışkanlık iyi FPS'lere daha her zaman iyi değil.

Sebepleri neler olabilir? WHQL ile ilgili bir durum var mıdır? Yardımlarınızı rica ederim.

Merhaba. RX 5700XT kullanıyorum. Video izlerken hafif donmalar oluyor. Chrome'deki donanım hızlandırmayı kapattığımda geçiyor fakat kalıcı çözmek istiyorum. GPU driverini DDU ile kaldırıp WHQL versiyon içeren son driveri yükledim. O da nisan 2022 tarihli olduğu için siyah ekran sorunu verdi o yüzden en güncel haline getirdim.

Oyunlarda minik giriş gecikmesi yaşıyorum, oyuncu gördüğümde aim almaya bile üşeniyorum çünkü fareyi oraya sürdüğümde aim geç tepki veriyor.

Sebepleri neler olabilir? WHQL ile ilgili bir durum var mıdır? Yardımlarınızı rica ederim.

Bende ASUS RX6600 var 2 gün önce Forza Horizon 5 oynarken bir sn görüntü gitti ve bozuldu garantiye yollayacağım. Ondan önceside coil whine oldu. GTX970 vardı bende onda bile olmadı bunda oldu aklım almıyor. Çökmeler, oyundan atmaları saymıyorum bile. Geçmiş olsun dostum.

Bu arada bende 2 gün öncesinde whql versiyonu indirmiştim ekran kartı bozulmadan.

Chromium tarayıcı sorunları hepsinde var, 22.5.1 çözüyor büyük ihtimalle ancak 6000 serisinde siyah ekran yok bilmiyorum.
Evet , aslında ilk başta o sürümü yüklemiştim. Siteden baktığımda 5 ekim 2022 tarihli olduğu gözüküyor. Fakat ilk yüklediğimde gpu driverin içinde nisan tarihli yazdığına neredeyse eminim. O kadar eskiydi ki bazı ayarların isimleri bile değişikti.

O sürümü yükledikten sonra ilk açtığım uygulamada siyah ekran alıp , driver çökmesi yaşadım. Uygulama içinden güncelledim

Bu arada bende 2 gün öncesinde whql versiyonu indirmiştim ekran kartı bozulmadan.
Whql siyah ekran verince uygulama içinden en son çıkan sürüme güncelledim

Evet, aslında ilk başta o sürümü yüklemiştim. Siteden baktığımda 5 Ekim 2022 tarihli olduğu gözüküyor. Fakat ilk yüklediğimde GPU driverin içinde nisan tarihli yazdığına neredeyse eminim. O kadar eskiydi ki bazı ayarların isimleri bile değişikti.

O sürümü yükledikten sonra ilk açtığım uygulamada siyah ekran alıp, driver çökmesi yaşadım. Uygulama içinden güncelledim.

WHQL siyah ekran verince uygulama içinden en son çıkan sürüme güncelledim.

Hocam benimki rahmetli oldu siz iyi sıyırmışsınız yarın garantiye gidecek. Çok baş ağrıtan bir marka 2014 model ekran kartını sattım satarken bile taş gibiydi 2021 model aldım. 6 ayda rahmetli oldu. İtopya'da Allah'tan stok varda değişim olursa hallederler.

Şimdiden yatmadan önce eh fena çalışmayan 22.5.1 versiyonu uyanıp pc açınca böyle bir hata vermeye başladı. DDU uygulamasından aşağıdaki kırmızı kutuyu işaretlediğim halde neler oluyor ki böyle ? Anlam veremiyorum.

Bu Amd'den çektiğimiz nedir arkadaş ya 😕

Hocam benimki rahmetli oldu siz iyi sıyırmışsınız yarın garantiye gidecek. Çok baş ağrıtan bir marka 2014 model ekran kartını sattım satarken bile taş gibiydi 2021 model aldım. 6 ayda rahmetli oldu. İtopya'da Allah'tan stok varda değişim olursa hallederler.
Chromium tarayıcı sorunları hepsinde var, 22.5.1 çözüyor büyük ihtimalle ancak 6000 serisinde siyah ekran yok bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• amdhata.jpg
    amdhata.jpg
    39,5 KB · Görüntüleme: 8
  • amdhata.jpg2.jpg
    amdhata.jpg2.jpg
    134,5 KB · Görüntüleme: 14
Şimdiden yatmadan önce eh fena çalışmayan 22.5.1 versiyonu uyanıp pc açınca böyle bir hata vermeye başladı. DDU uygulamasından aşağıdaki kırmızı kutuyu işaretlediğim halde neler oluyor ki böyle ? Anlam veremiyorum.

Bu Amd'den çektiğimiz nedir arkadaş ya 😕
Bunun AMD ile alakası yokta Regedit'den vs. aygıt güncellemelerini devredışı bırakmanız lazım.

Şimdiden yatmadan önce eh fena çalışmayan 22.5.1 versiyonu uyanıp PC açınca böyle bir hata vermeye başladı. DDU uygulamasından aşağıdaki kırmızı kutuyu işaretlediğim halde neler oluyor ki böyle? Anlam veremiyorum.

Bu AMD'den çektiğimiz nedir arkadaş ya 😕

Bunun AMD ile alakası yokta Regedit'den vs. aygıt güncellemelerini devre dışı bırakmanız lazım.

Bende bir anlamı olduğunu düşünmüyorum ama rahmetli ekran kartımın son dönemlerinde karşıma çıkıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı