RX 570'e Ryzen 7 2700X olur mu?

@3ir

Dikkat et ban yiyebilirsin. Ekran kartı darboğaz yapar demek bu forumda yanlış bilgilendirme olarak görülüyor. Ben yedim sen yeme.😉

Başka yerlerde ise bu tanım kullanılır.

Biraz dengesiz bir ikili olmuş, de geç. Ceza almana değecek bir konu değil.

@3ir

Dikkat et ban yiyebilirsin. Ekran kartı darboğaz yapar demek bu forumda yanlış bilgilendirme olarak görülüyor. Ben yedim sen yeme.😉

Başka yerlerde ise bu tanım kullanılır.

Biraz dengesiz bir ikili olmuş, de geç. Ceza almana değecek bir konu değil.

Bu konuyu daha yetkili kişilere danışalım isterseniz. @Recep Baltaş @Ali Güngör @MF

1 ay ban yedikten sonra umursamıyorum artık. Ayrıca konu açmıştım ama herhangi bir yetkiliden cevap gelmemişti.
Hocam arkadaşın haklı olduğu noktalar var. Ama bu konuda RX 570 ve Ryzen 7 2700X sıkıntılı olur demesi yanlış. Ben de tekrar araştırdığımda GPU'dan kaynaklanan darboğazlar olabildiğini gördüm ama nadir durumlar bunlar. Aynı şekilde basitçe, çok iyi ekran kartı ve çok iyi işlemcinin yanına kötü, düşük kapasiteli bir RAM koyulması, yine bir darboğaz. Ama bizdeki genel kanı "İşlemci darboğazı" olduğu için insan ister istemez buna yöneliyor.

Son olarak, bu Reddit postunun en altında bu iki durumu anlatan çok güzel bir yazı var. Daha önce okudunuz mu bilmiyorum. Hepimizin bildiği üzere, işlemcinin yaşattığı darboğazın öncelikli problem olduğu ve dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor özetle. Tamamına bakmadım tabi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 7 2700X'in yanına RX 570 gibi hafif eskimiş bir kart koyulduğu için şöyle böyle olur denmesi yanıltıcı geliyor bana. Bu ikili farklı ligdeler, ama sıkıntı yaratacak cinsten bir ikili değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı