RX 570'li sistem no signal hatası veriyor

Berkay Çoban

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16GB 3000 MHz
Ekran kartı
RX570
Anakart
ASUS PRIME B 450M K
İşlemci
R5 5600
Merhaba bilgisayarda YT'de gezinirken ekran yavaş yavaş sönmeye başladı ve monitörden gaz kaçağı gibi ses gelmeye başladı. Neyse bu monitörü çikardım eski monitörümü taktım. Ekran geldi 1 kere masaüstune girdim çözünürlüğü 1920x1080 yaptım (monitörun kendi çözünürlügü bir uyumsuzluk yok) ekran kapandı ve bir daha açılmadı ve artık no signal hatası veriyor. Bu ilk bozulan ses çikaran kasaya taktım bunda da no signal hatası vermeye başladı.
Sorunu ne bunun

Merhaba, önce monitörü başka bir pc'ye bağlayarak çalıştığından emin olun.
Sonrasında ben olsam şunlara bakardım:
- ekran kartının güç soketi yerinden oynamış mı kontrol.
- ramler yerinden oynamış mı kontrol
- ramlerde overclock var mı? ram ısıları normal mi?
- güç kaynağınızın gücü yeterli mi?

Dostum ben de arkadaşımdan eski bir ekran aldım. Konsola bağladım ayni sey oluyordu. 4-5 saat boyunca uğraştım araştırdım kapadım açtım kablosunu değiştirdim. Kabloyla oynadim falan. 5 saatin sonunda açıldı. Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Benden sana tavsiyem biraz kabloyla oyna birkaç kere aç kapat. Olmadı birkaç saat sonra dene.

Merhaba, önce monitörü başka bir PC'ye bağlayarak çalıştığından emin olun.
Sonrasında ben olsam şunlara bakardım:
- Ekran kartının güç soketi yerinden oynamış mı kontrol.
- RAM'ler yerinden oynamış mı kontrol.
- RAM'lerde overclock var mı? RAM ısıları normal.

Her şeyi kontrol ettim VGA kablo eki vardı ondan olabilecegini düsünüyorum eski kasama taktım VGA kablosu gerekmeden açıldı lakin VGA kablosu ile açılmıyor kablom biraz yıpranmıştı yarın yeni ek alıp onunla deneyecegim ekran kartımın arizalandıgını düşünmüyorum umarım sorun ektedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şeyi kontrol ettim VGA kablo eki vardı ondan olabilecegini düsünüyorum eski kasama taktım VGA kablosu gerekmeden açıldı lakin VGA kablosu ile açılmıyor kablom biraz yıpranmıştı yarın yeni ek alıp onunla deneyecegim ekran kartımın arizalandıgını düşünmüyorum umarım sorun ektedir.
Sanırım ek dediğiniz dönüştürücü. Ses geldiyse dönüştürücü yanmıştır. Yenisini alıp veya dönüştürücüsüz deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı