Çözüldü RX 580 4 GB Sapphire Pulse Zero fan ayarını kapatmadan undervolt yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NoNAME5252

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım RX 580 4 GB Sapphire Pulse boşta 50 derecelerde çalışıyor. Underwolt yapmak istiyorum fakat Zero fan ayarına da ellemek istemiyorum bu mümkün mü?

Çözüm
Nasıl yapacağımı bilmiyorum sorun o maalesef.
Radeon programını kullanacaksanız GPU ayarından yapabilirsiniz. GPU ayarını açtığınız vakit Frekans Mhz ve voltaj ayarlarını görecekseniz. O kısımdan voltajı kademeli olarak düşürerek undervolt işlemini yapabilirsiniz. Eğer undervolt işlemi hakkında bilginiz yoksa forum içerisinde ve internette konular ve rehberler mevcut. Oraları incelerseniz en azından fikir sahibi olabilirsiniz. Şunu da ekleyeyim sizinle aynı kart aynı model kullanan birisinin undervolt ayarları olsa bile sizde stabil çalışmayabilir. O yüzden ilk mesajımda deneme yanılma yöntemi demiştim.
Uw yapsam boşta 40 deredce olma şansı var mı 50 derece fazla gibi geldi bana.

Memory clock 1750 GPU clock 300 GPU voltaj 0.950 güç tüketimi 38 W bu ayarlar idealmi pek bilmediğim için.
Hocam fanlar dönmezse ne bekliyorsunuz? Havalar ısınmaya başladı. İlla UV yapacaksanız voltajı 900 deneyin.

Fan ayarı yapmadan sadece undervolt işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede sıfır RPM özelliğini de kapatmamış olursunuz. Deneme yanılma yöntemi ile kartınız için stabil bir undervolt ayarı yapabilirsiniz.

Nasıl yapacağımı bilmiyorum sorun o maalesef.
Radeon programını kullanacaksanız GPU ayarından yapabilirsiniz. GPU ayarını açtığınız vakit Frekans Mhz ve voltaj ayarlarını görecekseniz. O kısımdan voltajı kademeli olarak düşürerek undervolt işlemini yapabilirsiniz. Eğer undervolt işlemi hakkında bilginiz yoksa forum içerisinde ve internette konular ve rehberler mevcut. Oraları incelerseniz en azından fikir sahibi olabilirsiniz. Şunu da ekleyeyim sizinle aynı kart aynı model kullanan birisinin undervolt ayarları olsa bile sizde stabil çalışmayabilir. O yüzden ilk mesajımda deneme yanılma yöntemi demiştim.

Çözüm

Geri
Yukarı