RX 580 4 GB vs GTX 1060 6 GB

Nvidia'nın hangi optimizasyon ve yazılım artısı var anlatır mısın? İki tip kartı da kullandım, Experience da kullandım, Crimson da. Hiçbir farkları yok neredeyse. Hatta iChill ve ucuz Sync sayesinde AMD'nin bir artısı var derim.
RX 580 8 GB eğer aynı fiyattaysa 1060 6 GB yerine tercih edilir.

Bende RX 570 kullanmış hemen ardından GTX 1060 kullanmış birisi olarak yaziyim o zaman.
Herhangi bir oyun motorunu açın UE4,Unity vs. çoğunun NVİDİA optimizasyonu var.
Onu geçtim Rockstar,Ubisoft,Bungie,CD projekt red ve daha birçok firmanın oyunlarının NVİDİA optimizasyonu var. Biz biliyoruz ki RX 580 GTX 1060’dan daha güçlü bir kart peki NVİDİA daha güçsüz bir kart üreterek nasıl denk kart üretebiliyor ?
AMD tarafında ciddi bir şirket ile anlaşma Bethesta ve birkaç şirket olarak görünüyor.

Yazılım olayına gelince Geforce Experience ; örneğin PUBG’de sunduğu recap desteği en belirgin örneğidir bunun. Sadece bir oyuna özel özellik ekleyebilen bir firmadan bahsediyoruz.

Her şeyi geçtim piyasada açık ara aslan payı NVİDİA’da bununla bağlantılı olarak tabii ki optimizasyon ve yazılım konusunda önde olması da doğal.

Yazılım konusunda devasa bir fark olmasada optimizasyon farkı belirgin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı