RX 580 vs GTX 1060 6 GB

melihcankoca

Centipat
Yakın zamanda bir bilgisayar toplayacağım, kararsız kaldıgım bir konu var bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran kartı olarak Galax 1060 6B EX OC 1400 TL veya Sapphire RX 580 8 GB Pulse 1490 TL seçeceğim 2019 yılı için hangisi daha makul olur? 1060'ın saat hızları 580'e göre oldukça yüksek gözüküyor ayrıca Passmark Benchmark puanı olarak da 1060 daha yüksek fakat izlediğim karşılaştırma videolarında RX580 yüzde 5'e kadar daha fazla FPS veriyor. Sizce hangisi tercih edilmeli?

GTX 1060 almanız daha iyi olacaktır çünkü her gün en az 3 tane "Wattman Hatası" başlıklı konu görüyorum, açıkçası uğraştırır gibi duruyor AMD.

GTX 1060 almanız daha iyi olacaktır çünkü her gün en az 3 tane "WattMan Hatası" başlıklı konu görüyorum, açıkçası uğraştırır gibi duruyor AMD.
RX 570 kullanıyorum şu zamana kadar üzmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence AMD almalısın ama ben 1060 6 GB kullanıyorum çok memnunum bizim arkadaş 4-5 gün önce PC aldı RX580 çocuk hala uğraşıyor bir WattMan hatası bir ekran donup gidiyormuş. 5 10 FPS takmazsan 1060 al.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı