RX 580 8 GB vs GTX 1060 6 GB

Birkan Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Ben şu an MSI Gaming RX 580 8 GB kullanıyorum. Birçok insan GTX 1060 6 GB daha iyi derken, bir çok insan RX 580 8GB daha iyi diyor. Nedenleri ile sizce hangisi daha iyidir? Yani aldığıma pişman olmam inşallah diye düşündüm 1 haftadır vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu daha önceden milyonlarca kez açıldı ve hepsine teker teker sebepleri yazıldı.

Konu açmak yerine araştırsaydınız nedenini de bulurdunuz.

Neden pişman olasın ki? İkisi arasında aşırı bir fiyat farkı yoksa zaten RX 580 öneriyoruz. DX12 avantajı ve GTX 1060'a aşırı fark atması, Vulcan ve Freesync monitörlerin ucuz olması sebebiyle RX 580 daha tercih edilesi bir model. Kartınız gayet iyi. Bu işten anlamayan insanların lafına da bakıp kartınızı kötülemeyin. Daha detaylı bilgileri biraz araştırırsan görebilirsin.

Neden pişman olasın ki? İkisi arasında aşırı bir fiyat farkı yoksa zaten RX 580 öneriyoruz. DX12 avantajı ve GTX 1060'a aşırı fark atması, Vulcan ve Freesync monitörlerin ucuz olması sebebiyle RX 580 daha tercih edilesi bir model. Kartınız gayet iyi. Bu işten anlamayan insanların lafına da bakıp kartınızı kötülemeyin. Daha detaylı bilgileri biraz araştırırsan görebilirsin.
Sağ olun hocam yorumunuz için. Hiç hem bende 75 Hz Freesync destekli monitör var. Birde bu Vulkan nedir hocam? Baktım da pek bir şey anlamadım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı en fazla kaç dereceye ulaştı ben de almayı düşünüyorum? Bir de gürültülü mü çalışıyor?
Ya hocam aslında benim kasam Cooler Master Masterbox Lite 5 kırmızı fanlı modeli. Ses var fakat sonuçta önde 3, arkada 1 fan var yani ses onlardan çıkıyor olabilir. Onları böyle durdurmanın bir yolu var mı ? Ya da yavaşlatmanın ? Çünkü yatarken arada bilgisayarımı açık bırakıyorum orada oyun iniyor fakat uyumam zorlaşıyor çıkan fan sesinden dolayı onları mesela yatarken durdurabilir miyim ?

Ya hocam aslında benim kasam Cooler Master Masterbox Lite 5 kırmızı fanlı modeli. Ses var fakat sonuçta önde 3, arkada 1 fan var yani ses onlardan çıkıyor olabilir. Onları böyle durdurmanın bir yolu var mı ? Ya da yavaşlatmanın ? Çünkü yatarken arada bilgisayarımı açık bırakıyorum orada oyun iniyor fakat uyumam zorlaşıyor çıkan fan sesinden dolayı onları mesela yatarken durdurabilir miyim ?
Fanları söküp yeni bir tane alabilirsin. Fakat ekran kartının sıcaklığı nedir en fazla??

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı