RX 580 80 Dereceye Kadar Isınıyor

schmeblak

Hectopat
Yakın zamanda bilgisayar topladım ancak güç gerektiren oyunlara girdiğim zaman fanın fazla ses çıkardığını ve kasanın fazla ısındığını hissettim. Daha sonra bir araştırma yaparak MSI Afterburner programını indirdim. Ekran kartı boşta iken 53, 54 derecelerde fan hızı 24'lerde giderken güç gerektiren oyunlara yani yük altına girdiğinde ise 78 80 derecelerde geziyor ve fan hızı da otomatikte 75'de dönüyor sizce normal mi?

Bana biraz fazla gibi geldi ancak ekran kartı veya işlemcinin, kaç derecede olması gerektiğini bilmediğim için sormak istedim işlemci değerlerini yazmadım çok önemli değildir diye eğer önemli ise onu da yazarım. Teşekkürler.
Sistem Özelliklerim:
  • ASUS PRIME B450M-A AMD B450
  • AMD Radeon RX 580
  • AMD Ryzen 5 2600X
  • GSKILL 8GB RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz
  • CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-04 80PLUS 600W

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD kartlar için yük altında normal değerler. Boşta daha serin çalışmasını istiyorsan kendine özel fan ayarı yapman lazım Afterburner ayarlarından.

Ben böyle kullanıyorum, boşta 35 derece, yük altında uzun süre gpu ağırlıklı oyun oynarsam ben de 80'i görüyorum, ona yapacak bir şey yok. :)

Adsız.png

Yakın zamanda bilgisayar topladım ancak güç gerektiren oyunlara girdiğim zaman fanın fazla ses çıkardığını ve kasanın fazla ısındığını hissettim. Daha sonra bir araştırma yaparak MSI Afterburner programını indirdim. Ekran kartı boşta iken 53, 54 derecelerde fan hızı 24'lerde giderken güç gerektiren oyunlara yani yük altına girdiğinde ise 78 80 derecelerde geziyor ve fan hızı da otomatikte 75'de dönüyor sizce normal mi?

Bana biraz fazla gibi geldi ancak ekran kartı veya işlemcinin, kaç derecede olması gerektiğini bilmediğim için sormak istedim işlemci değerlerini yazmadım çok önemli değildir diye eğer önemli ise onu da yazarım. Teşekkürler.
Sistem Özelliklerim:
  • ASUS PRIME B450M-A AMD B450
  • AMD Radeon RX 580
  • AMD Ryzen 5 2600X
  • GSKILL 8GB RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz
  • CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-04 80PLUS 600W
Geçenlerde bir arkadaş bu sorunu yaşıyordu ve sorun kasada çıktı. Kasanın hava akışı ne durumda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı