RX 460 80 dereceye kadar ısınma sorunu

Furkan0920

Hectopat
Bilgisayarı Letgo uygulaması üzerinden 1300 TL bir fiyata aldım. Bilgisayar temizdi gayet hızlı ama oyunda test edeyim dedim. MSI RX 460 4 GB OC modeli ile GTA 5 testine soktum ve 30-40 dk. sonra 79-80 derecelerde. Bu sıcaklıklar normal mi bilgisayarın bakımı yapılmışmı bilmiyorum 2 tane egzoz fan arkada 4 tane 12-14 cm içine hava alan fan. Bu hava sıcaklıklarından bu dereceler normal midir? Ekran kartının yanmasından korkuyorum beni böyle 3-4 ay idare edip ekran kartını termal macun yenilemesi yapmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Satıcı ne zamandan beri düzenli olarak kullanıyormuş sistemi bunu sordunuz mu? Muhtemelen bakımlarını yapmamıştır.

Satıcı ne zamandan beri düzenli olarak kullanıyormuş sistemi bunu sordunuz mu? Muhtemelen bakımlarını yapmamıştır.

Bakımları olmasa bile işlemcinin sıcaklık değeri normal, ekran kartı boştayken normal, sadice oyunda aşırı ısınıyor onu anlayamadım kasa biraz kapalı bir yerde ondan kaynaklanır mı?

Bilgisayarı Letgo uygulaması üzerinden 1300 TL bir fiyata aldım. Bilgisayar temizdi gayet hızlı ama oyunda test edeyim dedim. MSI RX 460 4 GB OC modeli ile GTA 5 testine soktum ve 30-40 dk. Sonra 79-80 derecelerde. Bu sıcaklıklar normal mi bilgisayarın bakımı yapılmışmı bilmiyorum 2 tane egzoz fan arkada 4 tane 12-14 cm içine hava alan fan. Bu hava sıcaklıklarından bu dereceler normal midir? Ekran kartının yanmasından korkuyorum beni böyle 3-4 ay idare edip ekran kartını termal macun yenilemesi yapmalı mıyım?

Adrenalın 2020 mi kullanıyorsun. Otomatikte 70 fan hızının üstüne çıkmıyor. Ben 0 aldım öyleydi 80 derece şimdi 70 - 75.

Adrenalın 2020 mi kullanıyorsun. Otomatikte 70 fan hızının üstüne çıkmıyor. Ben 0 aldım öyleydi 80 derece şimdi 70 - 75.

Sorunuzu anlamadım adrenalin 2020 nedir acaba?

Sistemi 3 yıldır kullanıyormuş LoL gibi oyunlar oynanmış OC yapılmamış ekran kartın kendi OC'si var.

Screenshot_2.png
Adrenalin 2020 AMD yazılı mıdır orada performans yerinde yarlamalar var o ayarları düzelticeksiniz.

Bu kısım'daki ayarlarım varsayılan hiç dokunmadım fabrikasyon OC'si olduğu için.
Adrenalin 2020 AMD yazılı mıdır orada performans yerinde yarlamalar var o ayarları düzelticeksiniz.
Fan ayarlarımı Msi Afterburner programında yardım alarak bu şekilde yaptım.
Screenshot_3.png

Fanları biraz daha artırınca sorun çözüldü teşekkürler bu şimdilik beni idare edecektir konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı