RX 580 Alınmalı mı?

GTX 1660Ti gerçekten güzel bir kart fakat ortada bütçe meselesi var. Şimdi aklımda bir çözüm yolu var ama ne kadar mantıklıdır bilemem. B450 Tomahawk modelini OC performansı ve kaliteli olduğu için istiyorum aslında ama biraz tuzlu bir anakart. İşlemciyi OC etmek oyunlarda pek bir katkı sağlamıyor gibi. Ben de sadece oyun oynayacağım. Bu yüzden anakart modelini düşürebilirim sanırım. Sizlerin bir önerisi var mı?

B450 chipsetin altına düşmeden anakarttan kısabilirsiniz ancak kullanımınıza göre anakartın özelliklerine dikkat ediniz. Mesela ben ileriye dönük olması açısından 2 RAM slotlu bir anakart tercih etmezdim.

MSI B450-A Pro veya Gigabyte B450 Gaming X modellerine bakabilirsin. Her ihtiyacını karşılayacaklardır ve Tomahawk'tan yaklaşık 200 lira daha ucuzlar. Hatta MSI olanı Nanokatalog'da 600 liraya buldum.
Şimdi 2 karta da baktım da hocam 100 TL fark için sanki biraz sönük bu kartlar. Nanokatalog'da 740 TL'ye Tomahawk alınabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı