RX 580 Almalı mıyım?

metin ekm

Decapat
Ben yazın çalışıp bir ekran kartı almayı planlıyorum. Amd a-4 4000 serisi bir işlemci var. Evet biraz dandik. Sizce ne almalıyım? Hangi ekran kartıyla tam performansta çalışır? RX 580 fazla mı lüks?

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci ile darboğazın kralını yaşayacağın kesin. Ama ileride Ryzen 3.Nesil takviye edeceğim bir müddet kullanacağım diyorsan alabilirsin. Tabi o vakte kadar da ekran kartlarının fiyatı düşmüş olur yeni nesil AMD GPU çıkışı da olacak. Karar senin. Bütçe ve hangi oyunları oynayacağını belirtirsen yardımcı olan çok olur.

Ryzen 5 veya 3 tabanlı yeni bir sistem daha makul olacaktır. Bütçe belirlemesi yapmanı tavsiye ederim. O işlemciye uygun güncel ekran kartı bulamazsın alternatifi de yok her türlü darboğaz olur. Yeni bir sistemde giriş seviyesinde oyun performansı için önerim Sapphire RX570 Nitro+ ekran kartı.

ne almalıyım han
O işlemci ile darboğazın kralını yaşayacağın kesin. Ama ileride Ryzen 3.Nesil takviye edeceğim bir müddet kullanacağım diyorsan alabilirsin. Tabi o vakte kadar da ekran kartlarının fiyatı düşmüş olur yeni nesil AMD GPU çıkışı da olacak. Karar senin. Bütçe ve hangi oyunları oynayacağını belirtirsen yardımcı olan çok olur.
şu anda benim elimde önceden topladığım bir pc var zamanında ekran kartı almadım elimdeki pc yi geliştirmek istiyorum 2000 tl falan bütçe var ram ,ekran kartı,ssd alıcaktım buna işlemci eklenince bütçeyi aşıyoruz haliyle sence nasıl uygun fiyata güzel bir pc toplarım parçaların markaları ne olmalı bu arada anakart: Gigabyte GA-F2A68HM-DS2

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı