RX 580 AMD WattMan sorunu

Kadir tamir

Decapat
Arkadaşlar, ekran kartım ASRock RX 580 o.c bu ekran kartına sadece UV işlemi uyguladım ekstradan eklenen bir şey yok WattMan hatası aldığımda genelde sadece oyunlarda oluyor oyunu kapatıyor, bayağı sinir bir durum. Bunu bir şekilde kendim çözebilir miyim? Ya da nasıl çözerim? Yorumlarınızı bekliyorum.

AMD Radeon softwarewatt'ını yüzde 20 kadar düşürün. Genelde bu hata OC denilen saçma ve fütürsuzca yapılan OC'lerden kaynaklanıyor. PowerColor RX 570 sahibiyim 3 aydır hiçbir sıkıntısı yok.

AMD Radeon softwarewatt'ını yüzde 20 kadar düşürün. Genelde bu hata OC denilen saçma ve fütürsuzca yapılan OC'lerden kaynaklanıyor. PowerColor RX 570 sahibiyim 3 aydır hiçbir sıkıntısı yok.

Arkadaş undervolt yapmış zaten. Bence undervolt yapınca verilen voltaj kartın çekirdek hızı için yetersiz geldi undervoltu biraz kısın ve stabil değeri bulun hocam FurMark'ı kullanabilirsiniz test etmek için.

Arkadaş undervolt yapmış zaten. Bence undervolt yapınca verilen voltaj kartın çekirdek hızı için yetersiz geldi undervoltu biraz kısın ve stabil değeri bulun hocam FurMark'ı kullanabilirsiniz test etmek için.

Adrenalin kullanıyorum yukarıdaki kırmızı temalı voltajları kısacağım değil mi? Kısmaktan kasıt yükselteceğim voltajı yani öyle mi?

Adrenalin kullanıyorum yukarıdaki kırmızı temalı voltajları kısacağım değil mi? Kısmaktan kasıt yükselteceğim voltajı yani öyle mi?

Hocam undervolt yapmışınız yani karta verilen voltajı azatlmışsınız sanırım voltajı biraz biraz artırarak FurMark'ta stres testine sokun 5 dakika içinde sıkıntı çıkarmazsa bir deneyin sorun çıkarmayacaktır.

Hocam undervolt yapmışınız yani karta verilen voltajı azatlmışsınız sanırım voltajı biraz biraz artırarak FurMark'ta stres testine sokun 5 dakika içinde sıkıntı çıkarmazsa bir deneyin sorun çıkarmayacaktır.

Hocam şu Windows'tan bir şeyler ayarlanıyordu onu deneyeyim dedim 1 2 saat sıkıntı çıkarmadı da ondan sonra gene oldu direkt olarak sizin söylediğinizi yapacağım da bu adrenalin sürücüsünden UV yaparken VRAM ayarından 950V olanı 900'e düşürmüştüm onu da mı gevşeteyim? Hani aklıma almayan şey şu R6 giriyorum oynuyorum hiç sıkıntı değil 2 saat 2.5 saat belki bayağı inandım çözüldüğüne yok yine yapıyor.

Aklınızda acaba bak Kadir şu da sorun olabilir diye dediğiniz bir şey varsa hocam BIOS'um bir önceki sürüm yani güncel değil bir şekilde USB bulmam lazım yakın zamanda yapacağım.

Son düzenleme:
Hocam şu Windows'tan bir şeyler ayarlanıyordu onu deneyeyim dedim 1 2 saat sıkıntı çıkarmadı da ondan sonra gene oldu direkt olarak sizin söylediğinizi yapacağım da bu adrenalin sürücüsünden UV yaparken VRAM ayarından 950V olanı 900'e düşürmüştüm onu da mı gevşeteyim? Hani aklıma almayan şey şu R6 giriyorum oynuyorum hiç sıkıntı değil 2 saat 2.5 saat belki bayağı inandım çözüldüğüne yok yine yapıyor.

Aklınızda acaba bak Kadir şu da sorun olabilir diye dediğiniz bir şey varsa hocam BIOS'um bir önceki sürüm yani güncel değil bir şekilde USB bulmam lazım yakın zamanda yapacağım.

Hocam ekran kartı yüke binmediği zaman sorun olmuyorsa dediğim gibi voltaj yetersiz geliyordur. 900V çok düşük bu kart için en az 975'e çekin voltajı.

Hocam @alonedavar sabah sabah nickname iyi geldi :)
Bu işlerden anlıyor gibisiniz size sormak isterim. Bende de aşağı yukarı arkadaştaki gibi aynı sorun var örneğin Warzone, PUBG türü Battle Royale oyunlarda 1. oyunu bitiriyorum sıkıntı yok ama lobide 2. oyuna girerken direk siyah ekran veriyor kasa çalışır vaziyette. Bir diğeri ise oyundayken sıkıldım diyelim alt+F4 çekince masaüstünü görmemle direk siyah ekrana geçiyor. Bu bahsi geçen sorunlar sıcaklıktan olduğunu sanmıyorum. Voltaj dengesizliği veya Power kaynaklı olabilir mi?

Hocam @alonedavar sabah sabah nickname iyi geldi :)
bu işlerden anlıyor gibisiniz size sormak isterim. Bende de aşağı yukarı arkadaştaki gibi aynı sorun var örneğin Warzone, PUBG türü Battle Royale oyunlarda 1. oyunu bitiriyorum sıkıntı yok ama lobide 2. oyuna girerken direk siyah ekran veriyor kasa çalışır vaziyette. Bir diğeri ise oyundayken sıkıldım diyelim alt+F4 çekince masaüstünü görmemle direk siyah ekrana geçiyor. Bu bahsi geçen sorunlar sıcaklıktan olduğunu sanmıyorum. Voltaj dengesizliği veya Power kaynaklı olabilir mi?

Hocam yeni konu açarsanız benden daha tecrübeli insanlar yardımcı olacaktır. Ben sizin sorununuz için ne desem tahminden ötesi olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı