RX 580 aşırı ısınma problemi

n2spec

Hectopat
MSI RX580ARMOR 8G OC model ekran kartı kullanıyorum. Ekran kartım boşta 50-55 derecelerde çalışıyor. Call of Duty Warzone'da lobiye girmem ile ekran kartımın 85+ derecelere çıkması bir oluyor. Oyun başladığında bile değil lobideyken bu sıcaklık değerlerini görüyorum. Hem Radeon Software hem MSI Afterburner'dan bakınca aynı sıcaklık değerlerini gösteriyor Cooler Master MB511 model kasa kullanıyorum önü mesh panel ve hava sirkülasyonu çok iyi bir kasa. Bannerlord'da deniyorum lobide 73 derecede çalışıyor ve anlık saçma şekilde ani ısı düşmeleri ve yükselmeleri oluyor. 2 saniye içinde 75 dereceye çıkıyor savaşa girince ise 82-83 dereceleri görüyor.

MSI Afterburner'dan Core voltage -100 çektim. Radeon Software üzerinden de birkaç ayar yaptım, yanlış yaptığım veya farklı yap dediğiniz bir şey var mı? Arkada Warzone'da lobideydim ve sıcaklığı görebiliyorsunuz. Yine de anormal bence. Bir düşüş söz konusu ama yine de fazla gibi duruyor. Oyun içinde 80 dereceyi geçmedi.

Bu arada kasanın yan panelinde ki camı çıkardım sıcaklık düşüşü ondan da kaynaklanmış olabilir. Birde takıp deneyeceğim // Camı takınca da pek bir değişiklik olmadı
1592518022665.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı