RX 580 BF 5 performansı

Beholster

Hectopat
RX 580 ile Battlefield 5 oynayanlar varsa işlemcisini ve aldığı performansı yazabilir mi? Çok merak ediyorum bende mi bir sıkıntı var diye. YouTube'daki videolar inandırıcı gelmiyor.

Senin aldığın performans ve yaşadığın sorun nedir? Bu şekilde daha hızlı yardımcı olabiliriz. Tüm sistemini belirtmende de fayda var.

İnternettekiler hep yalan ben kullanmıyorum ancak laptopumun işlemci RAM ekran kartını yazdım kaç FPS alıyor diye normalde 28 gösteriyordu ama 30 ile 45 arası aldım Mafia 3'e baktım 12 FPS yazıyor ama 7 FPS aldım yanlışlık vardı.

İnternettekiler hep yalan ben kullanmıyorum ancak laptopumun işlemci RAM ekran kartını yazdım kaç FPS alıyor diye normalde 28 gösteriyordu ama 30 ile 45 arası aldım Mafia 3'e baktım 12 FPS yazıyor ama 7 FPS aldım yanlışlık vardı.
Siz hepsini yazsanız da bazen sadece ekran kartı olanlar öne çıkıyor. Bazen de oyuna gelen güncellemeler FPS arttırıyor ya da azaltıyor güncellemeler sıcaklık vs vs bir çok etken var ama haksız da sayılmazsınız güvenilirini bulmak kolay değil.

Senin aldığın performans ve yaşadığın sorun nedir? Bu şekilde daha hızlı yardımcı olabiliriz. Tüm sistemini belirtmende de fayda var.

RX 580 Armored 8 GB, Ryzen 5 2600, 16x1 GB RAM, en düşük ayarlarda 90 FPS'e zor çıkıyorum sürekli 60-70'e düşüyor monitörüm 144Hz olduğu için sıkıntı çıkarıyor artık RX 580 devri geçtiyse sanırım yenilemem gerekecek yeni nesil oyunlarda iyi performans gösteremiyor gibi ama asıl sorun benim arkadaşımın da RX 580'i var çok yakın değerlerde bir CPU'su var ama aldığımız performanslar bir hayli farklı.

RX 580 Armored 8 GB, Ryzen 5 2600, 16x1 GB RAM, en düşük ayarlarda 90 FPS'e zor çıkıyorum sürekli 60-70'e düşüyor monitörüm 144Hz olduğu için sıkıntı çıkarıyor artık RX 580 devri geçtiyse sanırım yenilemem gerekecek yeni nesil oyunlarda iyi performans gösteremiyor gibi ama asıl sorun benim arkadaşımın da RX 580'i var çok yakın değerlerde bir CPU'su var ama aldığımız performanslar bir hayli farklı.
Sorunun muhtemelen tek kanal bellek kullanmandan kaynaklı. 1x16 yerine 2x8 kullanıyor olsan şimdi çok daha farklı performans alıyor olurdun, AMD sistemlerde çift kanal bellek çok fark ediyor. Arkadaşının senden daha iyi performans alması da bundan kaynaklı diye tahmin ediyorum, o kesin çift kanal bellek kullanıyordur. Sana önerim 16GB belleği elinden çıkarıp 2x8 bellek alman.

Bence tek kanal ram kullandığın için. Üstteki hocamın dediği gibi 8×2 kullansaydın daha iyi olurdu. Ben 8×2 kullanıyorum. Low ayarlarda 90 FPS üstüne çıkıyorumdur.

Sorunun muhtemelen tek kanal bellek kullanmandan kaynaklı. 1x16 yerine 2x8 kullanıyor olsan şimdi çok daha farklı performans alıyor olurdun, AMD sistemlerde çift kanal bellek çok fark ediyor. Arkadaşının senden daha iyi performans alması da bundan kaynaklı diye tahmin ediyorum, o kesin çift kanal bellek kullanıyordur. Sana önerim 16 GB belleği elinden çıkarıp 2x8 bellek alman.

Evet 2 kanal RAM kullanıyor gerçekten bu kadar fark eder mi param var 16'yı satamam ama 1 kanal boşta 1 tane daha 16 GB alınır mı bu kadar işe yarar mı? (bu arada ramlerimiz de tamamen aynı sadece benim tek kanal.)

8x2 3200 mhz ram 1060 ile ultrada 55 60 fps alıyorum. Rx 580 e eşdeğer bir kart ama direct x 12 var bitek galiba bu yüzden Rx 580 10 fps fazla alır.
Oyunda direct x 11 de 12 de var siz 12de kullanın

Geri
Yukarı