RX 580 Düşük FPS

Daha fazla  
Arkadaşlar LOL` de bile çok düşük FPS alıyorum. Normalde 150-200 lerde olması gereken FPS 70- 80 oluyor ve arada takılmalar oluyor. Mortal Kombat X de ise 30` a kadar düşüyor ve takılmalar oluyor. Bilgisayar bileşenlerim ;
Anakart: MSI A320M PRO-E
İşlemci: Ryzen 3 2200g
E. Kartı: SAPPHİRE RX 580 NİTRO + 4GB
RAM: GSKİLL 16 GB 2400 MHZ DUAL
SSD: KİNGSTON 120GB A400
PSU: DARK 500W 80+
Arkadaşlar işlemcim yetmiyor bunun farkındayım (yakın zamanda değiştireceğim) ama bu kadar düşük fps almamım normal olduğunu düşünmüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ryzen 3 2200g'nin tek çekirdek performansı çözünürlüğünüzü bilmiyorum ama fpsi yetiştirmeye yeterli değil o yüzden. Aynı sorun bende de var RTX 2070 olmasına rağmen lol de 85'lere kadar geriliyorum ki işlemcim Ryzen 7 2700. Yani demek istediğim anormal bi durum yok.

Yeni nesili pek bilmiyorum ama işlemcine oc yapılıyorsa çok faydalı olur birde oynadığın oyunlarda işlemciye yük bindiren ayarları kapatman daha iyi sonuç almana yarayacaktır.

Arkadaşlar LOL` de bile çok düşük FPS alıyorum. Normalde 150-200 lerde olması gereken FPS 70- 80 oluyor ve arada takılmalar oluyor. Mortal Kombat X de ise 30` a kadar düşüyor ve takılmalar oluyor. Bilgisayar bileşenlerim ;
Anakart: MSI A320M PRO-E
İşlemci: Ryzen 3 2200g
E. Kartı: SAPPHİRE RX 580 NİTRO + 4GB
RAM: GSKİLL 16 GB 2400 MHZ DUAL
SSD: KİNGSTON 120GB A400
PSU: DARK 500W 80+
Arkadaşlar işlemcim yetmiyor bunun farkındayım (yakın zamanda değiştireceğim) ama bu kadar düşük fps almamım normal olduğunu düşünmüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
MSI Afterburner kurup işlemci ve ekran kartı kullanımına bir bakın derim.

R3 2200G ile RX 580 darboğazı söz konusu. @Arfyuri hocamın da dediği gibi MSI AB ile değerleri kontrol ediniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz var ne yazık ki. R3 2200G RX570'i bile ucu ucuna besleyen bir işlemci. İşlemci değiştirmeniz gerekiyor, eğer değiştiremiyorsanız Overclock etmeniz gerekiyor. Overclock etmek sorunu çözmeyecek ama darboğazı biraz olsun azaltacak. MSI Afterburner indirin ve sisteminizi zorlayacak PUBG, Rainbow Six Siege, Witcher 3 ve benzeri böyle sistemi zorlayacak oyunlarda deneyin. Afterburner verileri lazım kesin konuşmak için ama darboğaz var.

İşlemci kaynaklı darboğaz olarak gözüküyor. Malasef elindeki A320 anakart ile OC yapamazsın. Elindeki işlemciyi satıp Ryzen 1600 12NM almak daha mantıklı olacaktır.

Darboğaz var ne yazık ki. R3 2200G RX570'i bile ucu ucuna besleyen bir işlemci. İşlemci değiştirmeniz gerekiyor, eğer değiştiremiyorsanız Overclock etmeniz gerekiyor. Overclock etmek sorunu çözmeyecek ama darboğazı biraz olsun azaltacak. MSI Afterburner indirin ve sisteminizi zorlayacak PUBG, Rainbow Six Siege, Witcher 3 ve benzeri böyle sistemi zorlayacak oyunlarda deneyin. Afterburner verileri lazım kesin konuşmak için ama darboğaz var.
Öncelikle mesajlar için teşekkür ederim. Hocam doğrudur darboğaz oluyor ama bir anda GPU kullanımı 0 oluyor ve takılmalar oluyor bunun sebebini öğrenebilir miyim ?
İşlemci kaynaklı darboğaz olarak gözüküyor. Malasef elindeki A320 anakart ile OC yapamazsın. Elindeki işlemciyi satıp Ryzen 1600 12NM almak daha mantıklı olacaktır.
Hocam 400 e alan olsa bugün veririm işlemciyi.

Dosya Ekleri

• 2020.01.28-14.43.png
    2020.01.28-14.43.png
    102,6 KB · Görüntüleme: 48
Evet darboğaz var ama bu kadar etkilemez. Ben Ryzen 3 1200 ile RX 580 kullanıyorum. LOL'de asla bu kadar düşük FPS almadım. BIOS'tan dahili ekran kartını devre dışı bırak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı