RX 580 denk NVIDIA Kart Önerisi

Bütçe
2000-2500 TL
XFX RX 590 kullanıcısı olarak sizi çok iyi anlıyorum. Zira bende zamanında aşırı ısınma, siyah ekran ve WattMan hataları ile çok uğraşmıştım. Kartı parçalama noktasına bile gelmiştim. Kafama koymuştum NVIDIA ekran kartına geçmeye. Fakat bir türlü vakit bulamadım kartı satıp da NVIDIA ekran kartı almaya. Bende az kalan vakitlerimde bu sorunlarının çözümüne odaklandım. Şuan bu sorunları çok şükür çözdüm. Çözdüm fakat halen garanti çözüm değil. Yani hala bilgisayarı açarken inşallah hata vermez diyerek açıyorum. Hele ki şuan ekran kartı piyasası berbat olduğu için sizde çözümler arayabilirsiniz. Bu tarz hataların neyden kaynaklandığını bile bulmak zorken birçok çözüm yöntemleri vardır. Artık hangisi çözüm olursa. Ben genel anlamda bu sorunları stabil bir sürücü ve stabil bir UV ayarları ile çözdüm. UV ayarlarına ek olarak da dengeli bir şekilde Frekans Mhz ve güç limiti değerlerini az bir miktar düşürdüm. Hem bu tarz sorunları çözmüş oldum hem de FPS düşüşü olmadan ortalama 15-17 derece civarında kartın sıcaklığı da düştü diyebilirim. Konuya dönecek olursak RX 580 ekran kartına denk NVIDIA kartları GTX 1650 Super ve GTX 1660 olabilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı