RX 580 ekran kartı çok ısınıyor

Maalesef ki kasanizin hava akışı çok kötü. Bu da içeriye serin havanın girişini oldukça azaltıyor. Bu sebeplede kasa iç sıcaklığı sürekli bir artış gösterebilir. Ayrica XFX'in bu modellerinin sıcaklık ortalaması diğer birçok farklı markanın ürünlerinden ortalama 4-5 derece daha fazla ısınan bir model. Durum böyle olunca kartınızın bu yüksek sicakliklara ulaşması gayet normal. Cozum olarak da kasa kapakları açık kullanarak ve ekran kartına undervolt yaparak problemi cozebileceginizi düşünüyorum.

Frisby Venom'un hava sirkülasyon çok iyi olamaz bir kere hocam yanındaki kısa aralıktan hava alması çok da mantıklı değil (yine de Full Temper'den iyidir) :D ayrıca diğer sorum PSU'yu ne aldınız? Ve son olarak değerler çok da makul değil.
Kasanın kensi 650W 80+ psu var onu kullanıyorum
Maalesef ki kasanizin hava akışı çok kötü. Bu da içeriye serin havanın girişini oldukça azaltıyor. Bu sebeplede kasa iç sıcaklığı sürekli bir artış gösterebilir. Ayrica XFX'in bu modellerinin sıcaklık ortalaması diğer birçok farklı markanın ürünlerinden ortalama 4-5 derece daha fazla ısınan bir model. Durum böyle olunca kartınızın bu yüksek sicakliklara ulaşması gayet normal. Cozum olarak da kasa kapakları açık kullanarak ve ekran kartına undervolt yaparak problemi cozebileceginizi düşünüyorum.

4-5 dereceyi kafama takmam ama böyle değerlerle karşılaşınca insan bir değişik oluyor undervolt deneyecegim biraz araştırıp fikir için teşekkür ederim

Kullandığınız kasanın ön tarafında 3 fan olmasına rağmen, tamamen cam olması içeriye temiz havanın girişine engel olmaktadır. Bu nedenle sıcaklık normalin biraz üzerinde. Size önerim ön tarafı kesinlikle mesh olan bir kasa seçmeniz ve kasa tahliye fanı olarak da hava akımı yüksek bir fan tercih etmelisiniz.

Kasanın önündeki cam paneli söksem ve yerine tozluk tarzı bir şey taksam bir sorun olur mu?
Fan hızını artırsanı bir miktar sıcaklık düşebilir.

Bu sefer fanlardan gelen ses rahatsız ediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı