RX 580 fazla ısınıyor

Beholster

Hectopat
RX 580 MSI Armor 8 GB %60-65 (2700-2800 RPM) fan hızında 120 Watt'ta direkt 75-80 arasına capleniyor çok tehlikeli bir ısı olmasa da gereksiz fazla gibi geliyor, alakası olduğunu düşünmüyorum fakat işlemcimi değiştirdikten sonra bu yaşanmaya başladı. Bu sıcaklık değerleri normal mi? Kartta herhangi bir undervolt yok her ne kadar güvenli denilse de doğru düzgün stabil bir değer bulamadım. Şu anki anakartım ve işlemcim de yeni olduğu için yapmaya korkuyorum. Tozunu vesaire yeni aldım, macununu da grizzly thermal ile yeniledim. 5 yıldır hiç dokunmamıştım, daha önce bu wattta bu kadar fazla bir ısı hatırlamıyorum. Başka insanların testlerine baktığım zaman da en az 5-10 derece az olduğunu görüyorum. Herhangi bir yardıma açığım.

Eski işlemciniz ve yeni işlemciniz nedir?

Eski işlemciniz ve yeni işlemciniz nedir?

Eski işlemci Ryzen 5 2600X yenisi Ryzen 7 5700x3D, anakart da değişti, B350M Gaming Pro idi şu an B550M Pro VDH Wi-Fi

Isı o kart için fazla, kullandığınız macun çip için uygun değil, pumpout sorunu olmuştur, çip için uygun bir macunla ısı düşer.

İşlemci ve ekran kartının macunları aynı sanıyordum, ekran kartı için bir macun önerebilir misiniz, ve bu bahsettiğiniz pumpout sorununu yapan GPU için uyumsuz macunları nasıl anlayabilirim?

Son düzenleme:
İşlemci ve ekran kartının macunları aynı sanıyordum, ekran kartı için bir macun önerebilir misiniz, ve bu bahsettiğiniz pumpout sorununu yapan GPU için uyumsuz macunları nasıl anlayabilirim?

Anlayamazsınız, araştırmanız lazım, genelde katı macunlar iş yapıyor, aşağıdaki macunla 50 kadar karta bakım yaptım, çip için ve masaüstü için kullanabilirsiniz, 2 yıldan fazla dayanır.

Çipin ortasına küçük bir top macun bırakıp, direkt soğutucuyu üzerine kapatın.

Anlayamazsınız, araştırmanız lazım, genelde katı macunlar iş yapıyor, aşağıdaki macunla 50 kadar karta bakım yaptım, çip için ve masaüstü için kullanabilirsiniz, 2 yıldan fazla dayanır.

Çipin ortasına küçük bir top macun bırakıp, direkt soğutucuyu üzerine kapatın.

Teşekkürler öneri için yalnız bir şey içimde kaldı ben AMD Radeon Software ile watta göre çok ısınıyor diye bir yorumda bulundum hala eminim normal olmadığına ama son kez kesin ısı problemi olup olmadığını kontrol edebileceğim bir program var mı FurMark ile test edebilir miyim?

RX 580 MSI Armor 8 GB %60-65 (2700-2800 RPM) fan hızında 120 Watt'ta direkt 75-80 arasına capleniyor çok tehlikeli bir ısı olmasa da gereksiz fazla gibi geliyor, alakası olduğunu düşünmüyorum fakat işlemcimi değiştirdikten sonra bu yaşanmaya başladı. Bu sıcaklık değerleri normal mi? Kartta herhangi bir undervolt yok her ne kadar güvenli denilse de doğru düzgün stabil bir değer bulamadım. Şu anki anakartım ve işlemcim de yeni olduğu için yapmaya korkuyorum. Tozunu vesaire yeni aldım, macununu da grizzly thermal ile yeniledim. 5 yıldır hiç dokunmamıştım, daha önce bu wattta bu kadar fazla bir ısı hatırlamıyorum. Başka insanların testlerine baktığım zaman da en az 5-10 derece az olduğunu görüyorum. Herhangi bir yardıma açığım.

Armor serisinin klasik hatası, ısı problemi.

Armor serisinin klasik hatası, ısı problemi.

Evet MSI modelinin çok ısındığını biliyorum fakat bu kadarı normal mi emin değilim 4 yılda yıpranmış olma ihtimali de var tabii.

FurMark ile test edebilirsiniz.

1713454498851.png

FurMark'ı düzgün çalıştırmayı başaramadım o yüzden HWiNFO ile yaklaşık 40-45 dakikalık Monster Hunter: World oturumunu kaydettim, en azından daha net bir bilgi verebilir gösterdiğim bazı kişiler bahsettiğim gibi bir sıkıntı olmadığını söyledi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı