RX 580 FPS düşmesi

ututututuu

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda ekran kartının kullanımı düşüyor, anlık olarak çıkıp düşüyor. FPS düşmesi alıyorum. Bu sefer istediğim performansı alamıyorum. 144Hz kullandığım için sebebi nedir yardımcı olur musunuz?

Aşağıda paylaştığım oyunda PUBG en düşük ayarlarda oynuyordum FPS bir an çok iyi oluyor sonra batıyor.

Undervolt yapmıştım bir de biraz ısınıyor diye.

Sistem.
RX 580 8 GB auros-ekran kartı.
Ryzen 5 2600-işlemci.
8 GB 2400MHz balastic -RAM.
MSI B450M PRO M.2-anakart.
650W PSU-güç kaynağı.

Dosya Ekleri

• sfsf.png
    sfsf.png
    60 KB · Görüntüleme: 43
  • dsdsd.png
    dsdsd.png
    972,8 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı hangi marka? Ayriyeten RAM'in oyun oynamak için birazcık düşük 2x8 ile 16 yapmanı öneririm.

Problem undervolt işleminden sonra başladıysa işlemi tekrar gözden geçirmenizi öneririm. Gerekenden fazla voltaj düşürmüş olabilirsiniz.

Güç kaynağı hangi marka? Ayriyeten RAM'in oyun oynamak için birazcık düşük 2x8 ile 16 yapmanı öneririm.

Frisby 600W PSU.
Problem undervolt işleminden sonra başladıysa işlemi tekrar gözden geçirmenizi öneririm. Gerekenden fazla voltaj düşürmüş olabilirsiniz.

Undervolt yapmasan 88 dereceyi gördüm çok fazla değil mi öyle mi kalsın yanmaz mı tavsiyeniz var mı?

Frisby 600W PSU.

Undervolt yapmasan 88 dereceyi gördüm çok fazla değil mi öyle mi kalsın yanmaz mı tavsiyeniz var mı?
88 derece kartı yakmaz merak etmeyin. Yazdığınızdan anladığım kadarıyla 88 derecede sabit çalışan bir kartınız yok. Eğer kart arada sırada 88 derece gibi yüksek rakamları görüyorsa bu normal sayılabilecek bir durum özellikle de PUB-G gibi bir oyun için. Fps in dalgalanması da aynı şekilde. Ortamdaki ağaçlar, çimler, dokular ve görüş mesafesine bağlı olarak fps'te artış ve düşüş görülebilir ve bu esnada sıcaklık da artabilir. Size tavsiyem undervolt işlemini silip kartın stok haliyle stres testi yapmanız. Stres testinin sonucuna göre bir termal bakım düşünebilirsiniz. Unutmayın ki kasanın içindeki tozlar da ısınmaya sebep olur problem bununla alakalı da olabilir.

Geri
Yukarı