RX 580 - FX 8350 sistemde oyunlarda düşük FPS

xnerT

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımdan beklediğim verimi alamıyorum. BF1, CS2 hatta Valorant'ta bile ara ara drop sürekli bir kasma FPS düşüklüğü mevcut. Ekran kartım güncel, her şeyim güncel ama sebebini anlayamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Bilgisayar özelliklerim;
AMD FX 8350 4.0 GHz Turbo 5.9 GHz 8 çekirdekli işlemci.
ASUS High max 64 GM RAM destekli 4 yuvalı anakart.
ASUS AMD Radeon RX 580 ekran kartı.
16 GB RAM 3200 GHz.
Cooler Master soğutucu.
500 GB HDD 120 GB SSD.
OCZ 750 Watt güç kaynağı.

Yardımcı olabilecek fikri olan bilgisi olan aydınlatabilecek biri varsa şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımdan beklediğim verimi alamıyorum. BF1, CS2 hatta Valorant'ta bile ara ara drop sürekli bir kasma FPS düşüklüğü mevcut. Ekran kartım güncel, her şeyim güncel ama sebebini anlayamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Bilgisayar özelliklerim;
AMD FX 8350 4.0 GHz Turbo 5.9 GHz 8 çekirdekli işlemci.
ASUS high Max 64 GM RAM destekli 4 yuvalı anakart.
ASUS AMD Radeon RX 580 ekran kartı.
16 GB RAM 3200 GHz.
Cooler Master soğutucu.
500 GB HDD 120 GB SSD.
OCZ 750 watt güç kaynağı.

Yardımcı olabilecek fikri olan bilgisi olan aydınlatabilecek biri varsa şimdiden teşekkür ediyorum.

İşlemci ve ekran kartı güncel oyunlar için bir tık zayıf gibi. Ayrıca oyunların muhtemelen HDD'ye kurulu. O da aynı şekilde drop yapabilir.

İşlemci ve ekran kartı güncel oyunlar için bir tık zayıf gibi. Ayrıca oyunların muhtemelen HDD'ye kurulu. O da aynı şekilde drop yapabilir

ekran kartı değilde işlemciyi değiştirsem faydası olur mu ? ve bu sisteme önereceğiniz işlemci nedir ?

Geri
Yukarı