RX 580 Gaming X sıcaklık değerleri

qweqw3q

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Potansiyel Oyun Geliştiricisi
Merhaba arkadaşlar, CS:GO oyununu oynarken bilgisayarımın ısısı birden 70-80 derecelere kadar fırlamaya başladı. Şu zamana kadar gördüğüm değer en fazla 65 dereceyken bu ısılara çıkması beni rahatsız ediyor. Ayrıca fanlarım 3500 devirlerde dönüyor buna rağmen kendisini soğutamıyor. Sizce sorunun kaynağı nedir?

RAM yükseltmesi yapmak için bilgisayarımı açtığımda elim yanlışlıkla 2 kere fanlara çarptı(fanlar dönüyordu). O zaman bir şey olmaz diyerek kapattıydım, şimdi acaba fanlarına zarar mı verdim diye açtım herhangi bir problem gözükmüyor.

CPU: R5 1600 (OC 3.6GHz)
GPU: RX 580 Gaming X 8G
16 RAM
600W PSU

Kart ne zamandan beri çalışıyor? 2-3 yıl gibi uzun bir süre olduysa termal macun yenileyip temizliğini yapmanızı öneririm.

Hocam ekran kartını satmanızı öneririm. Termal macunu yenileyebilirsin.

Aklıma geldi macun yenileme geldi ve muhtemelen öyle yapacağım, şu piyasa da satmayı düşünmüyorum.
Kart ne zamandan beri çalışıyor? 2-3 yıl gibi uzun bir süre olduysa termal macun yenileyip temizliğini yapmanızı öneririm.

Şu an da 3. yılı, geçen gün fanlarını temizlediydim zaten sorun çıkartmıyor diye. Dün gece garip bir şekilde aşırı ısınmaya başladı. Birden ısınması normal mi onu anlayamadım. Boşta 50 derece civarında çalışıyor.

Geri
Yukarı