RX 580 İçin 500-800 TL Monitör Tavsiyesi

4PieD

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Kocaeli
Sistemim;
  • Sapphire RX 580 8GB
  • Ryzen 5 2600
  • B450 Tomahawk

Sistemi topladım her şey şimdilik güzel, sadece BIOS'un yazılımında bir problem var. O konu;

Oynadığım oyunlar genel itibariyle online oyunlar olacaktır. (Leagues of legends, CS:GO vs.)
Dizi, film izlemeyi seviyorum.
Bütçe: 500-800 arası olsun istiyorum.
  1. 75 Hz yeterli olur mu?
  2. 1ms 5ms arası bir fark oluşturuyor mu?
  3. IPS VA hangi paneli tercih etmeliyim?
Önerilerinizi bekliyorum HB'de şu an indirim var ayrıca.

Son düzenleyen: Moderatör:

Monitör 60Hz ve IPS. Hangi panel almam daha mantıklı? Aşağıdaki monitörler hakkında düşünceniz nedir?
1) Sağdan veya soldan bakınca görüntü, renk değişimi olan panel hangisi? Onu almamayı düşünüyorum. Tıpkı tvlerdeki gibi aşağıdan bakınca daha da koyulaşıp görüntü kötüleşiyor.

2)Viewsonic VX2457-MHD 23.6" 1ms 75hz (Analog+HDMI+Display) Fiyatı
3)AOC G2260VWQ6 21.5" 75 Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) Full HD Fiyatı

Monitör 60Hz ve IPS. Hangi panel almam daha mantıklı? Aşağıdaki monitörler hakkında düşünceniz nedir?
1) Sağdan veya soldan bakınca görüntü, renk değişimi olan panel hangisi? Onu almamayı düşünüyorum. Tıpkı tvlerdeki gibi aşağıdan bakınca daha da koyulaşıp görüntü kötüleşiyor.

2)Viewsonic VX2457-MHD 23.6" 1ms 75hz (Analog+HDMI+Display) Fiyatı
3)AOC G2260VWQ6 21.5" 75 Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) Full HD Fiyatı
Dediğim monitör 72 Hz'e ulaşabiliyor overlock tarzı bir şey ile. IPS panel TN panele göre çok daha renkli renkler içeriyor varken almazdım yani Viewsonic modelini. Aynı şekilde AOC'da TN panel. Önerdiğim bu monitör gerçek 8 bit ve bu fiyata renk kalitesinde rakipsiz olabilir.

IPS panel olarak attığınız ilk monitör fiyat bandınız dışında.

VA ve IPS panel arasında görüş açısı bakımından çok bir fark yok.

Bizim tavsiye ettiğimiz monitör 72 Hz olarak kullanılabiliyor. AMD ekran kartınız olduğu için FreeSynch ile 72 Hz de kullanılabiliyor monitör.

IPS panel olarak attığınız ilk monitör fiyat bandınız dışında.

VA ve IPS panel arasında görüş açısı bakımından çok bir fark yok.

Bizim tavsiye ettiğimiz monitör 72 Hz olarak kullanılabiliyor. AMD ekran kartınız olduğu için FreeSynch ile 72 Hz de kullanılabiliyor monitör.

Bu monitörü not alıp Vatan'a gidip incelemede bulunacağım. Ardından karar verdiğimde internetten sipariş vermek daha kolay olsun. Başka önerebileceğiniz performans alabileceğim bir monitör var mı?

Sizin yazdığınız fiyat aralığında ki bence en iyi monitör şu an da bu. Ben de ekran kartımı satıp bu monitörü almaya çalışıyorum.

Şu anda bu fiyat bandında gerçek 8 bir renk veren başka bir monitör yok. VA panel de IPS ile TN panel arasındaki ihtiyacı karşılıyor. Hem tepkime süresi düşük hem de IPS panele yakın bir renk doğruluğu var.

Kontrastı en yüksek olan panel de ayrıca VA.

Bu sebeplerden dolayı en güzel tercih bu monitör gibi duruyor. Kavisli olmasını bir mağazada görüp test etmenizi tavsiye ederim. :)

Sizin yazdığınız fiyat aralığında ki bence en iyi monitör şu an da bu. Ben de ekran kartımı satıp bu monitörü almaya çalışıyorum.

Şu anda bu fiyat bandında gerçek 8 bir renk veren başka bir monitör yok. VA panel de IPS ile TN panel arasındaki ihtiyacı karşılıyor. Hem tepkime süresi düşük hem de IPS panele yakın bir renk doğruluğu var.

Kontrastı en yüksek olan panel de ayrıca VA.

Bu sebeplerden dolayı en güzel tercih bu monitör gibi duruyor. Kavisli olmasını bir mağazada görüp test etmenizi tavsiye ederim. :)
Evet o yüzden biraz daha deneyim sahibi olup öyle sipariş vermek istiyorum. Biosta da problem var şu an kafamı kurcalıyor, konu linki ilk mesajda var, onu hallettikten sonra buradaki tavsiyelerle satın almayı planlıyorum.

Önerdiğiniz monitör şu an VA mı IPS mi? Samsung'un sitesinde VA olarak görülüyor. HB'de IPS
HB : Samsung LC24F390FHMXUF 23.5" 4ms (Analog+HDMI) Full HD Fiyatı
Samsung: 23.5" Kavisli 4ms FreeSync Monitör | Samsung Destek TR
Gelbura: Samsung Curved 24F390 Monitör

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı