RX 580 ile LoLMiner'da nasıl kazım yapılmalı?

sfkulusoy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Lolminer kullanıyorum dün denemek için başladım, Elimde RX 580 Armor 8GB Ekran kartı var. CClock: 1200--MClock: 2250 Fan hızı : % 68 ortalama aldığım 27.39Mh/s ortalama 30-32 arası gözüküyor bazı yerlerde. Mh/s artırmak için ne yapmam lazım? BİOS ayarlarına dokunmadan.

Gece açık bıraktım PC'yi fakat Lolminer sabah uyandığımda kapanmıştı. Normal bir durum mu?
Havuz olarak Ethermine ile başladım fakat sanırım onda 0.01 ETH olmadan çekim yapılmıyormuş. Binance pool önerir misiniz veya başka havuz öneriniz var mı?
Ekran kartının garantisini bozmadan maksimum Mh/s almak mümkün mü?
Lolminer açıkken telefondan veya TV'den internet kullanımımız yavaşlıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Şimdiden teşekkürler.

lolMiner iyi bir miner programıdır ama onu kullanmak zorunda değilsin. Team Red miner, PhoenixMiner, srb miner gibi senin kullanabileceğin baba miner programları da var. Team Red miner AMD odaklıdır ve stabil çalışır ama PhoenixMiner biraz fazla mh verebilir. Önce miner programlarını deneyerek stabil olanı bul. Bu arada Memory clock sonda ise minerlar kapanabilir hatalar olabilir. Onu biraz düşürerek stabil olan değeri bulmalısın. Miner programları çok az internet kullanımı yapacağı için interneti yavaşlatması çok zor bir ihtimal hatta imkansız desem yalan olmaz.

lolMiner iyi bir miner programıdır ama onu kullanmak zorunda değilsin. Team Red miner, PhoenixMiner, srb miner gibi senin kullanabileceğin baba miner programları da var. Team Red miner AMD odaklıdır ve stabil çalışır ama PhoenixMiner biraz fazla mh verebilir. Önce miner programlarını deneyerek stabil olanı bul. Bu arada Memory clock sonda ise minerlar kapanabilir hatalar olabilir. Onu biraz düşürerek stabil olan değeri bulmalısın. Miner programları çok az internet kullanımı yapacağı için interneti yavaşlatması çok zor bir ihtimal hatta imkansız desem yalan olmaz.

Vallahi TV de internete bağlanamıyorum sıfır yani teller desen bağlantı varla yok arasına düşüyor :D
Team Red miner deneyeyim bir de. Peki havuz olarak ne önerirsin hocam?

Vallahi TV de internete bağlanamıyorum sıfır yani teller desen bağlantı varla yok arasına düşüyor :D
Team Red miner deneyeyim bir de. Peki havuz olarak ne önerirsin hocam?

İnternet sorunun garip bir olay. Başka miner denemen şarttı zaten. Ben epeydir flexpool kullanıyorum ama 2 gün önce Ethermine'a geçtim yine. İki havuz şartları da aynı. Uzun süre biriktirip tek seferde çekersen Ethermine mantıklı olan. Her gün hesabıma yatsın bu beni tatmin eder dersen binancepool ama uzun vadede Binance poolda az kazanacaksın.

TW'den bağlanıp bir Tred miner deneyim. Ethermine iyi gibi duruyor dediğiniz gibide çekim için 1 ay beklemek lazım sanırım ortalama.

Hesabıma göre 16-17 tam günde senin limit 0.01'e ulaşır ödeme almak için. Sen az olsun ama hesabımda göreyim her gün dersen Binance poola geç. Sabırlıysan Ethermine değilsen Binance pool diyelim. istersen bir süre binance poolda takıl.

Hesabıma göre 16-17 tam günde senin limit 0.01'e ulaşır ödeme almak için. Sen az olsun ama hesabımda göreyim her gün dersen Binance poola geç. Sabırlıysan Ethermine değilsen Binance pool diyelim. İstersen bir süre Binance poolda takıl.

Deneme yapmam lazım ortalama aylık ne bırakır gibisine de pool la deneyim 1-2 gün. Ethermine'yle arasında fark çok yok diyorsan Binance de devam edeyim mantıklısı beklemektense hesabımda görmeyi severim :D

Ethermine daha karlı bence ama senin coinleri hesabında görmeyi istemen direk Binance pool seçeneğini mantıklı kılıyor. Evet deneme yap hesabını yapar hangisi karlı öğrenirsin.

@Turquoise Blue hocam bu redminer hakkında pek bir şey bulamadım start. ETH olanı kullanacağız sanırım da nereleri değiştireceğiz orada pool username falan var onlar yok bende misal onları nasıl yapacağım biraz karışık geldi :D
@DjKedi hocam senin de bilgin varsa bir yardımcı olursan :D

Son düzenleme:
Hayır hiç karışık değil. Start_eth ye sağ tık düzenle yap aç zaten biliyorsun. En sonda yazacaklarıma benzer bir satır olacak. Binance pool için ayarlar başka Ethermine için başkadır. Aşağıdaki gibi ayarla

teamredminer -a ethash -o ethash.poolbinance.com:8888 -u binanceminingisminiyaz -p X --eth_worker burayadabirisimuydur

Koyu yerleri değiştir. Kaydet ve çalıştır.

Geri
Yukarı