RX 580 ile sürücü sürekli çöküyor

Tech_savvy

Hectopat
Daha 2 gün önce kartı sorunsuz kullanıyordum ama şu anda hangi sürücüyü denersem deneyeyim çözüm bulamadım.
DDU ile kaldırıp kaldırıp yeni sürümler denedim ama neredeyse ekran kartı gerektiren her uygulama ve oyunda piksel piksel olup hata veriyor.

Adsız.png

FurMark bile çalıştıramıyor bilgisayar uygulama donuyor.
Şu anki sürücü sürümüm 22.5.1

Bunu yaşayıp da çözebilen var mı?
Kart bozulduysa nasıl anlarım?

Sistemim:
Anakart: TUF Z370-Plus Gaming.
İşlemci: Intel® Core™ i3-8100 işlemci.
Ekran kartı: XFX-RX-580 256 bit GDDR5 8 GB.
Güç kaynağı: Zalman ZM600-LE serisi 600W güç kaynağı.
RAM: 2X Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR4 CL16 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle bu 2 kartı elimden çıkartıp veya ö

Kart bozulmaz kolay kolay sürücüler sıkıntı AMD tarafında, birçok kişi bu yüzden uzak duruyor.
Bende bir an önce bu kartları çöpe atıp NVIDIA tarafına geçmem gerekiyor:)

Bende bu karttan toplamda 8 adet var şirkette her bilgisayarda bunlar takılı, hepsinde aynı sorun oluyor bunun önüne bir nebzede olsa Pro sürümleri geçiyor, kartınız bozuk değil yani bende 8 adeti farklı bilgisayarda kullandığımız için biliyorum :)

Tamam reis deneyeceğim sağ ol.

Galiba kart bozuldu 2 sürüm daha denedim olmuyor çıldıracağım.

Son düzenleme:
Tamam reis deneyeceğim sağ ol.

Galiba kart bozuldu 2 sürüm daha denedim olmuyor çıldıracağım.

Kart bozulmaz hocam kolay kolay, DDU ile driver silin, atimdkpatcher indirin patch yapın, yeniden başlatın sistemi.

İndirin dediğiniz şey nedir reis.

AMD kartları bazen sorun çıkarınca bununla patch yapıyorlar, her ay bende düzenli kullanıyorum, RX 580 çok sıkıntılı olduğu için, bende tam olarak ne yaptığını bilmiyorum ama driverı düzeltiyor.
Sitede ne olduğu yazıyor.

Nasıl yani anlayamadım siz DDU ile driver siliyorsunuz ve yeni driver kurunca hemen çöküyor mu?

Reis şöyle driveri DDU ile kaldiriyorum yeniden başlatıp driveri kuruyorum daha sonra ekran kartina yük bindiği zaman mesela Minecraft'i açınca ya da herhangi bir oyuna girince bir iki saniye siyah ekran veriyor ve driver çöküyor.
2 3 gun önce aradaki bir priz yandi bununla alakasi olabilir mi ya da odamdaki priz yeterince güç mü sağlayamıyor artik acaba diye düşündüm baska bir odada deneyeceğim.

Yok başka odada da olmuyor ekran karti yansa ekran yine de gelir miydi?
Ekran geliyor en yeni sürücü yüklü ama bir stres testi olsun oyun olsun başlatinca çöküyor.
HDMI yeri bozulmuş olabilir mi?
DisplayPort bulursam onu deneyeceğim.

Son düzenleme:
Reis şöyle driveri DDU ile kaldiriyorum yeniden başlatıp driveri kuruyorum daha sonra ekran kartina yük bindiği zaman mesela Minecraft'i açınca ya da herhangi bir oyuna girince bir iki saniye siyah ekran veriyor ve driver çöküyor.
2 3 gun önce aradaki bir priz yandi bununla alakasi olabilir mi ya da odamdaki priz yeterince güç mü sağlayamıyor artik acaba diye düşündüm baska bir odada deneyeceğim.

Yok başka odada da olmuyor ekran karti yansa ekran yine de gelir miydi?
Ekran geliyor en yeni sürücü yüklü ama bir stres testi olsun oyun olsun başlatinca çöküyor.
HDMI yeri bozulmuş olabilir mi?
DisplayPort bulursam onu deneyeceğim.

Yanan priz bilgisayara bağlı ise sorun oluşturmuş olabilir, ama başka odada denemenize gerek yok prizin az veya fazla güç verme gibi bir durumu yoktur eğer öyle bir şey olsaydı bilgisayarınız komple yanardı,

Yeni konular

Geri
Yukarı