Çözüldü RX 580 ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aeronight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Bolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2
Asus Prime B450M-K II
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB
XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz
ADATA Legend 750 500GB
Kioxia Exceria 480GB SATA 2x
ASUS TUF GAMING 650B 650W 80+ Bronze
Malwarebytes ile bugün tarama yaoptım. Ekran kartının termal macununu 1 ay önce değiştirdim. Şu sıcaklıklar bu şekilde. En son God of War oynamak için ekran kartını 22.1.1 sürümüne güncelledim. Ondan önce böyle bir sorun var mıydı hatırlamıyorum. Eğer God of War'da FPS kaybı yaşamayacaksam önceki sürüme dönebilirim. Yine başlık değiştirilmiş. Ekran kartı modelim RX 580 2048SP 8GB. Sağ olsun moderatörümüz silmiş.

1642459688619.png

1642459707756.png

1642459726760.png

Son düzenleme:
Çözüm
Dostlarım sorun sürücü ile alakalıymış. Boşta 85 derece ile çalışan kart şuan 50 ile çalışıyor. Güncelleyecekler güncellemesin. 22.1.1 sürümü beni bitirdi.
Hocam kasanızda hava akışı olmayabilir ya da ekran kartınızın soğutucusu oturmamış olabilir
başka kullanıcılara göre 80 derece normalmiş.

Hocam sürücü kaynaklı olamaz mı? Eğer olamazsa bir de Kaspersky ile taratıyorum. 2 saat süresi var. Ayrıca ara sıra karta vahiy mi iniyor bilmiyorum ama fanlar deli gibi dönüyor sonra yavaşlıyor.

Hocam sürücü kaynaklı olamaz mı? Eğer olamazsa bir de Kaspersky ile taratıyorum. 2 saat süresi var. Ayrıca ara sıra karta vahiy mi iniyor bilmiyorum ama fanlar deli gibi dönüyor sonra yavaşlıyor.

Bilemiyorum hocam siz bir şekilde ekran kartını soğutan demir levhalar var bakırlı flan siz ona bir bakın eğer o da 80 derece ise sorun sürücüde olabilir.

Bilemiyorum hocam siz bir şekilde ekran kartını soğutan demir levhalar var bakırlı flan siz ona bir bakın eğer o da 80 derece ise sorun sürücüde olabilir.
Hocam anlamacım demir levha dediğiniz fanların altındaki mi?
Tarama tamamlandı. Virüs yok bilgisayarda. Sürücüyü geri alsam God of War'da sorun yaşar mıyım?
1642461163071.png
-

Hocam anlamacım demir levha dediğiniz fanların altındaki mi?
Tarama tamamlandı. Virüs yok bilgisayarda. Sürücüyü geri alsam God of War'da sorun yaşar mıyım?
Eki Görüntüle 1273516-

Evet hocam fanların altındaki ismini bilmiyordum o yüzden. Eski sürücüyü yüklerseniz performans kaybı yaşamazsınız bu sürücüler ekran kartını daha verimli kullanmamızı sağlıyor diyebiliyorum eski sürüme geçerseniz bir şey olmaz vaz geçer yine son sürücüyü indirirsiniz.

Hocam bu sürümü sırf God of War için yükledim. Önerilen bir sürücü değil şuan. Geri alıyorum o zaman.

Hocam bu sürümü sırf God of War için yükledim. Önerilen bir sürücü değil şu an. Geri alıyorum o zaman.

Hocam bu 80 derece sıcaklık ekran kartı yük altındayken mi oluşuyor? Yük altındayken oluşuyorsa sıkıntı yok bence ama boşta ya da yük altında değilken ekran kartı için hafif bir yükteyken bu sıcaklık bence normal değil adamın birisi bu ekran kartı ile 3 saat durmadan yük altında OC yapıyor onunkisi niye 87 derece bu niye 80 derece anlayamadım hocam.

Dostlarım sorun sürücü ile alakalıymış. Boşta 85 derece ile çalışan kart şuan 50 ile çalışıyor. Güncelleyecekler güncellemesin. 22.1.1 sürümü beni bitirdi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı