RX 580 mi, GTX 1060 mı?

Bana sorarsan hangisi daha ucuzsa. Zamanında 1400TL'ydi RX580. Her iki kartın da performansları hemen hemen aynı sayılır. Benchmark videoları izlemenizi tavsiye ediyorum. Ozaman almak istiyordum RX580, ancak bekleyince düşer sanıp almadım :) Dolayısıyla da bu yazın başında 2000 küsüre 1060 6G aldım. İstersen 3DMark scoreları atabilirim.

Son düzenleme:
Fiyat olarak düşünürsek 1060 daha uygun fiyatta ise düşünmeden al derim. Nvdia nın geforce experience gibi bir avantajı var ki bir çok yerde işine yarayacak kafa kafaya giden kartlar seçim senin fiyatı düşün uygun olanı al geç.

1060 bence daha iyi bir aralar bende çok takılmıştım bu konuya ama performans falan aynı ama nvidia daha iyi ve daha sorunsuz her anlamda.
1060 biraz daha ucuz galiba.

2 senedir DirectX12 oyunlarını bekliyoruz ama bir türlü çıkmadı. İki elin parmağını geçmez herhalde DirectX12 oyunları şu anda. "DirectX12 oyunlarında daha performanslı" denmesi sadece satış politikası. RX 580 daha iyi bir kart ama avantajlarının yanında dezavantajları da var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı