RX 580 OC sonrası oyunlarda hata veriyor

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Merhabalar,
RX-580 nitro+ 4 GB modeline overclock yaptım. Standart değerlerim Core clock 1340 Memory clock 1750. ufak ufak arttıra arttıra 1470 ve 2000 değerlerini gördüm. Her değer arttırmamda yarım saatlik FurMark testi yaptım. Voltaj değerlerini de sağdan 3 tanesini +27 yükselttim. FurMark'ta 14 FPS fazla almaya başladım. Oyunlarda 17-18 FPS fazla alabiliyordum ancak anlamadığım nokta şu: Furmakta 30-45 dakikalık testte hiçbir hata vermeyen ekran kartım oyunlarda 15-20 dakika sonra hata veriyordu :D. Bunu çözmek için daha mı fazla voltaj vermem gerekiyor? Yoksa değerleri biraz indireyim mi?

Kartın üzerinde bulunan Switch'i hangi yöndeyse tersine çevir. Core clock değerin 1411 MHz olacak. Overlock yapmana gerek yok yani Switch sayesinde +6-7 FPS almıştım ben. Kart şu anda sessiz modda Switch performans moduna çekiyor.

Hocam MSI Afterburner ile OC scan yaptınız mı ilk başta?
Nasıl yapılıyor?
Kartın üzerinde bulunan Switch'i hangi yöndeyse tersine çevir. Core clock değerin 1411 MHz olacak. Overlock yapmana gerek yok yani Switch sayesinde +6-7 FPS almıştım ben. Kart şu anda sessiz modda Switch performans moduna çekiyor.
Denerim birazdan ama sanırım şuan performans modunda tersine çevirdiğimde core clock düşebilir.

Nasıl yapılıyor?

Denerim birazdan ama sanırım şu an performans modunda tersine çevirdiğimde Core clock düşebilir.

Hayır düşmez. Nitro+ modelin performans modu zaten 1411MHz. Siz 1340 yani sessiz modu kullanıyorsunuz. Ayrıca RX580+ Nitro modeline overclock yapmaya çalışırsanız kartı yakın zamanda mefta edersiniz bizzat aynısını kullanıyorum. Zaten çok fazla güç çeken bir kart dediğimi yapın.

Nasıl yapılıyor?

1610283514873.png

Hocam sol üst kısımda çekirdek hızının olduğu yerde bir tuş olması lazım ona bastığınızda otomatik olarak kartı yük altına bırakıyor uygun voltaj ve çekirdek hızı değeri için sonra bir grafik veriyor kaç MHz artırdığını, ben daha önce kullanmadım şu videodan öğrenmiştim, belki yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır düşmez. Nitro+ modelin performans modu zaten 1411MHz. Siz 1340 yani sessiz modu kullanıyorsunuz. Ayrıca RX580+ Nitro modeline overclock yapmaya çalışırsanız kartı yakın zamanda mefta edersiniz bizzat aynısını kullanıyorum. Zaten çok fazla güç çeken bir kart dediğimi yapın.
Değiştirdim hiç bir fark olmadı yine 1340 da çalışıyor.

Eki Görüntüle 827678

Hocam sol üst kısımda çekirdek hızının olduğu yerde bir tuş olması lazım ona bastığınızda otomatik olarak kartı yük altına bırakıyor uygun voltaj ve çekirdek hızı değeri için sonra bir grafik veriyor kaç MHz artırdığını, ben daha önce kullanmadım şu videodan öğrenmiştim, belki yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende birşey çıkmıyor hocam.
Sistem kapalıyken yaptığını varsayıyorum, sanırım kart performans moduna geçmiyor. Sürümünüz nedir?
Evet kapalıyken yaptım.
Düzeltme: Sanırım stabil çalışma değerleri 1411 e 1895. En son ayarladığım değer bu. Oyunda şuana kadar bir hatayla karşılaşmadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı