RX 580 oyundayken bir anda kapanıyor WattMan hatası veriyor

Arif Küheylan

Femtopat
Daha fazla  
CS:GO oynuyorum Inferno'da, görüntü gidiyor ama kasa çalışıyor. Sesler geliyor ama görüntü yok. Reset attığımda WattMan hatası alıyorum. RAM testleri yaptım hiçbir sorun yok. Ekran kartına test yaptım sorun yok. Testler 3-4 saatlik testler. Yardımcı olabilecek var mı?

• Ryzen 5 3500X.
  • RX580 8 GB ASUS Dual.
  • 2x16 GB Forza 3200 MHz RAM.
  • B450M S2H.
  • Frisby 600W (3.3v çıkışı 1.7v çıkıyor. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi?)
  • Windows 10 Pro KMS ile kurdum.

Tavsiyem, temiz kurulum yapın ve uygun bir lisans alıp KMSPico'dan kurtulun. AMD ekran kartları için bu hata sürücü kaynaklı da olabilir. Diğer sebepleri ise güç yetersizliği ve hız aşırtma da olabiliyor. PSU kaliteli değil. Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp WHQL sürücüyü yükleyip deneyin. Düzelmezse, UV yapıp deneyebilirsiniz.
20.11.2 WHQL sürücüyü yükleyip deneyebilirsiniz.

Rx serisinde kronik bir sorun olduğunu görüyorum çünkü her forumu açtığımda wattman hatası sorunu görüyorum.Şuraya bakabilirsin:

Yakın zamanda ben de bu hatadan mustariptim. Ne denesem çözüme ulaşamadım, DDU ile kaldırdım farklı sürüm kurdum, eski sürüm kurdum asla çözülmedi. Ekran kartını garantiye yollamayı bile düşünüyodum değişimde kart gelemeyeceğini bile bile. Sonra garantiyle konuştum sıfırdan Windows kurulumu ve son WHQL driver kurun dediler. Öncesinde ekran kartını çıkartıp bir güzel temizledim. Pinlerini silgiyle temizledim. Sonra kurulumu yaptım ve problem çözüldü çok şükür. Size de bunu öneririm.

Yakın zamanda ben de bu hatadan mustariptim. Ne denesem çözüme ulaşamadım, DDU ile kaldırdım farklı sürüm kurdum, eski sürüm kurdum asla çözülmedi. Ekran kartını garantiye yollamayı bile düşünüyodum değişimde kart gelemeyeceğini bile bile. Sonra garantiyle konuştum sıfırdan Windows kurulumu ve son WHQL driver kurun dediler. Öncesinde ekran kartını çıkartıp bir güzel temizledim. Pinlerini silgiyle temizledim. Sonra kurulumu yaptım ve problem çözüldü çok şükür. Size de bunu öneririm.
teşekkür ederim denicem
Overlock yaptınızmı karta.
hiç yapmadım
WattMan hatası genelde ekran kartı ayarlarını oynadığımda alıyordum iyi bir ayar tutmadığı zaman bu hatayı ara ara verebiliyor.
hiç ayarlarla oynamadım
Tavsiyem, temiz kurulum yapın ve uygun bir lisans alıp KMSPico'dan kurtulun. AMD ekran kartları için bu hata sürücü kaynaklı da olabilir. Diğer sebepleri ise güç yetersizliği ve hız aşırtma da olabiliyor. PSU kaliteli değil. Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp WHQL sürücüyü yükleyip deneyin. Düzelmezse, UV yapıp deneyebilirsiniz.
20.11.2 WHQL sürücüyü yükleyip deneyebilirsiniz.
teşekkür ederim deniyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı