RX 580 oyunlarda FPS düşmesi problemi

ErenAK01

Zeptopat
Daha fazla  
Son bir haftadır FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Valorant, Rust ve en son oynadığım Hellblade oyunlarında anlık donmalar ve takılmalar meydana geliyor. CS:GO oyununu ilk açtığımda ısınma esnasında birkaç saniye boyunca düşük FPS sorunu yaşıyorum, ancak maç içinde bu sorunu yaşamıyorum. Ancak ilk bahsettiğim oyunlarda sürekli olarak FPS düşüşleri yaşanıyor. Örneğin, Rust oyununu başlangıç ayarlarında oynadığımda ortalama 100 FPS alıyorum, ancak etrafta dolaşırken birden 8 FPS'ye düşebiliyor. Valorant oyununda 300 FPS'den 100 FPS'lere kadar düşüşler yaşanabiliyor.

sistem parçaları:

• AMD Ryzen 5 5000 işlemci.
  • Anakart: ASUS B450 M-K2
  • 16 GB RAM, 3200 MHz.
  • AMD RX 580 ekran kartı.
bu sorunu çözmek için şu adımları denedim (ancak işe yaramadılar):

• Sistemdeki parçaların sürücü güncellemelerini kontrol ettim.
  • Sistemi temizledim ve ısınmayı azaltmaya çalıştım (pek çok parça zaten yeni).
  • Oyun ayarlarında değişiklikler yaptım, grafik ayarlarını düşürdüm ve V-Sync gibi ayarları denedim.
  • Bu videoyu izleyerek önerilen adımları denedim: Video Linki
eğer bu dışında bir çözüm önerisi olan varsa, çok memnun olurum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ani donmaların bir sürü sebebi olabilir ama benim aklima gelen ilk şey Görev Yöneticisi'nden arka planda çalışan uygulamalara bakmaktır orada anormal bir şey olabilir.

Geri
Yukarı