Çözüldü RX 580 Oyunlarda görüntü gidiyor sistem çalışmaya devam ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mitmit34

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, son zamanlarda oyuna girince mouse yavaş hareket ediyor 30 sn içinde tekrar düzeliyor. Belli bir zaman sonra oyun komple donuyor sistem çalışıyor ama PC'ye reset atmak zorunda kalıyorum. Bazen hiç yapmıyor. Ekran kartı testinde sıkıntı yok. PSU testinde 1 DK içinde PC kendini kapatıyor (OCCT6 ile yapıldı). CPU testinde PC reset atıyor. (FurMark ile yapıldı).
Şahsi düşüncem PSU kaynaklı olduğu yönünde. Eğer sizin düşünceniz de öyleyse bana fiyat performans olarak PSU önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
  • RX 580 8 GB Sapphire Nitro
  • 16 GB 3000 MHz RAM
  • Ryzen 2600
  • B450 M
  • Frisby FC-9235G kasanın kendi PSU'su

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CPU testinde de PC kapanıyor. Büyük ihtimal bir PSU sıkıntısı gibi duruyor. Yardımcı olacak arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Arkadaşlar var mı yardım edecek. Bugün ekran kartı ve işlemci termal macununu değiştirdim. Isı değerleri gözle görülür şekilde düştü ama PC gene kilitleniyor.
Hala güncel.
Evet ekran kartını değiştirip RTX 2060 aldım. Şu anlık sorun yok gibi.
Sorun ekran kartındaymış. Sorunum çözüldü.
Merhabalar, son zamanlarda oyuna girince mouse yavaş hareket ediyor 30 sn içinde tekrar düzeliyor. Belli bir zaman sonra oyun komple donuyor sistem çalışıyor ama PC'ye reset atmak zorunda kalıyorum. Bazen hiç yapmıyor. Ekran kartı testinde sıkıntı yok. PSU testinde 1 DK içinde PC kendini kapatıyor (OCCT6 ile yapıldı). CPU testinde PC reset atıyor. (FurMark ile yapıldı).
Şahsi düşüncem PSU kaynaklı olduğu yönünde. Eğer sizin düşünceniz de öyleyse bana fiyat performans olarak PSU önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
  • RX 580 8 GB Sapphire Nitro.
  • 16 GB 3000 MHz RAM.
  • Ryzen 2600.
  • B450 m
  • Frisby FC-9235G kasanın kendi PSU'su.

Başka bir HDMI veya Display Port kablosu ile deneyebilir misin?

Son düzenleme:
CPU testinde de PC kapanıyor. Büyük ihtimal bir PSU sıkıntısı gibi duruyor. Yardımcı olacak arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Arkadaşlar var mı yardım edecek. Bugün ekran kartı ve işlemci termal macununu değiştirdim. Isı değerleri gözle görülür şekilde düştü ama PC gene kilitleniyor.
Hala güncel.
Evet ekran kartını değiştirip RTX 2060 aldım. Şu anlık sorun yok gibi.
Sorun ekran kartındaymış. Sorunum çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı